Premiera gry Metamorphosis od Ovid Works już dziś. To ważny tytuł dla All in! Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 sie 2020, 07:08

Premiera gry Metamorphosis od Ovid Works już dziś. To ważny tytuł również dla wydawcy All in! Games

Już dzisiaj odbędzie się premiera gry Metamorphosis od studia Ovid Works. Jest to flagowy tytuł spółki oparty o twórczość Franza Kafki.

Od dzisiaj na platformie Steamie będzie można nabyć grę Metamorphosis od Ovid Works. To ważna premiera dla dwóch spółek gamingowych z polskiego parkietu. Wydawcą tytułu inspirowanego twórczością Franza Kafki jest bowiem All in! Games. Gracz wciela się w rolę insekta, a jego zadaniem jest uratowanie przyjaciela, który został aresztowany. Według miesięcznika „Game Informer”, polski tytuł był najlepszą grą indie podczas targów GDC w 2019 roku.

„Metamorhosis to nasza obecnie flagowa produkcja. Mamy wobec niej wysokie oczekiwania i wierzymy, że przypadnie do gustu szerokiemu gronu graczy. Gra opowiada historię niezwykłej podróży głównego bohatera prze magiczny, ręcznie malowany świat Metamorfozy przy muzyce skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego i Garry'ego Schymana” – zapowiada Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.
 

Zobacz także: „Chcemy robić gry, które wyróżniają się na rynku jakością i unikalnością” - relacja z czatu z prezesem Ovid Works

Interpretacja twórczości Kafki według Ovid Works

Metamorhposis to flagowy tytuł niedawnego debiutanta z NewConnect, jednak nie jedyny. Prace nad tą grą trwają od początku 2016 roku były przerwane na rzecz innej produkcji. Mowa o Interkosmos, grze wydanej w 2017 roku na platformy VR. Jest to symulator z elementami survivalowymi osadzony w klimacie lat 70. XX wieku.

Warto podkreślić, że historia studia Ovid Works rozpoczęła się razem z produkcją Metamorphosis. Na dzień przed premierą polska gra znajdowała się wysoko na liście popularnych nadchodzących tytułów platformy Steam. Fani twórczości Franza Kafki będą mieli okazję wcielić się w grze w rolę insekta. Produkcję charakteryzuje rozgrywka z perspektywy pierwszej osoby.

„Metamorphosis to gra, która opiera swój scenariusz na dziwnej i urzekającej powieści Franza Kafki pod tytułem „Przemiana”. Metamorphosis jest pierwszoosobową grą, w której akcja odbywa się w pięknych wnętrzach Pragi w latach 20. XX wieku. Gracz wciela się w rolę robaka, na którego czają się niebezpieczeństwa ze strony krwiożerczego chrząszcza, bezlitosnych zwierząt domowych i olbrzymich ludzi. Gra w surrealistyczny sposób rozwija książkową narrację Kafki, jednocześnie dając graczowi dawkę typowo grywalnych elementów, takich jak zagadki środowiskowe, wyzwania sprawnościowe czy odkrywanie alternatywnych dróg ucieczki” - napisano w dokumencie informacyjnym spółki.

Jeszcze pod koniec lipca prezes spółki podczas czatu inwestorskiego powiedział, że aktualna wishlista przekracza 30 tys. użytkowników. Gra od Ovid Works ukaże się w wersji na PC oraz konsole. Spółka w dokumencie informacyjnym poinformowała, że w ciągu 3 miesięcy od premiery, podejmie decyzję o ewentualnym wydaniu płatnego dodatku (DLC) lub rozpoczęciu prac nad drugą częścią.
 

Kurs akcji OvidWorks

Ovid Works


OvidWorks zadebiutował na NewConnect 31 lipca. Notowania wycenianej w tej chwili na 45 mln zł spółki gamingowej pozostają wciąż wyraźnie powyżej ostatniej ceny emisyjnej akcji, która wyniosła 1,8 zł.

Zobacz także: Notowania Ovid Works, kilka dni po debiucie na NewConnect, wreszcie ruszyły. Kurs akcji rośnie o blisko 250%

Prace nad innymi tytułami

Aktualnie w przygotowaniu spółka ma jeszcze dwie produkcje. Pierwsza z nich to kontynuacja tytułu Interkosmos pod roboczą nazwą Falling Star. Planowany termin premiery to 2021 rok, a gra miałaby się ukazać w wersji PC oraz VR.

Kolejny tytuł nad którym pracuje Ovid Works to Nemesis. Gra będzie oparta o popularną grę planszową od polskiej spółki, Awaken Realms. Prace nad tytułem rozpoczęły się dopiero w marcu 2020 roku, a jej premiera została na razie zaplanowana na III lub IV kwartał 2021 roku. Już gra planszowa została wyróżniona na rynku międzynarodowym, dlatego również wersja na PC ma szansę na duży sukces.

„Gra planszowa „Nemesis” (Awaken Realms, autor Adam Kwapiński) stała się światowym hitem i według największego portalu gier planszowych (Bgg.com) jest oceniana przez użytkowników jako 35. najlepsza gra planszowa w historii (overall) oraz 9. najlepsza gra tematyczna w historii. „Nemesis” trafiła już do dziesiątków tysięcy graczy planszowych na całym świecie, planowane są też nowe dodruki. Grę planszową oficjalnie pozytywnie ocenił jeden z największych recenzentów gier video oraz pojawiła się dwukrotnie w serialu South Park” – czytamy dokumencie informacyjnym Ovid Works.
 

Nemesis

Źródło: Realms Distribution

Zobacz także: Gry planszowe to absolutny hit Kickstartera. Zaistniało już w tym obszarze 11 bit studios, Gaming Factory oraz Ovid Works

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.