Kurs akcji Ovid Works kilka dni po debiucie wreszcie się otworzył
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 sie 2020, 10:21

Notowania Ovid Works, kilka dni po debiucie na NewConnect, wreszcie ruszyły. Kurs akcji rośnie o blisko 250%

Ovid Works zadebiutował na NewConnect w piątek, jednak dopiero dzisiaj otworzyły się notowania spółki gamingowej.

To już kolejny debiut na warszawskiej giełdzie, kiedy notowania spółki otwierają się dopiero po kilku dniach. TKO, czyli Teoretyczny Kurs Otwarcia podczas debiutu wynosił 7,70 zł na akcję. To oznaczałoby wzrost kursu o ponad 300% względem kursu odniesienia. 

Jak widać, zainteresowanie inwestorów jest ogromne, co potwierdzają najnowsze dane dotyczące aktywności na GPW. Jak czytamy w komunikacie, „w lipcu odnotowano wzrost łącznej wartości obrotu akcjami o 2277,1% rdr do poziomu 2336,7 mln zł”

Zobacz także: Debiut Ovid Works na NewConnect. Co warto wiedzieć o spółce?

Ovid Works na giełdzie

31 lipca na NewConnect odbył się debiut Ovid Works, która została 29. spółką gamingową notowaną na tym rynku i 373. notowaną na NewConnect. Spółka nie przeprowadziła emisji akcji. Jak zapewniał prezes, Jacek Dębowski, na ten moment spółka ma zapewnione potrzeby kapitałowe. Jednak w przyszłości nie wyklucza przeprowadzenia emisji.

„Dołączenie do grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie to ważny krok w rozwoju naszej spółki. Jesteśmy wciąż młodą i dynamicznie rozwijającą się spółką. Jednocześnie osiągnęliśmy już rentowność, choć prawdziwy potencjał wynikowy drzemie w realizowanych obecnie projektach” – mówił Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

Dopiero po kilku dniach od debiutu, otworzyły się pierwsze notowania Ovid Works. Podobnie było przy debiucie Gaming Factory czy Games Operators w tym roku. A warto podkreślić, że do końca 2020 roku jeszcze wiele spółek planuje debiut na warszawskiej giełdzie.

Zobacz także: Rynek IPO się rozkręca! Allegro, Canal +, Emitel szykują się do debiutu na GPW po wakacjach, a to nie musi być koniec

Premiera Methamorphosis już w przyszłym tygodniu

Ovid Works przygotowuje się również do premiery gry Methamorphosis, której wydawcą jest spółka All in! Games. Jest to flagowy tytuł niedawnego debiutanta inspirowany twórczością Franza Kafki. Charakteryzuje go rozgrywka z perspektywy pierwszej osoby, a właściwie z perspektywy insekta, w którego zamienia się bohater. Produkcja będzie osadzona w latach 20. XX wieku.

Premiera gry odbędzie się już 12 sierpnia i zostanie wydana zarówno w wersji na PC jak i konsole PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Podczas czatu inwestorskiego, prezes Ovid Works powiedział, że liczy na sprzedaż tytułu na poziomie 200-300 tys. egzemplarzy.

„Metamorhosis to nasza obecnie flagowa produkcja. Mamy wobec niej wysokie oczekiwania i wierzymy, że przypadnie do gustu szerokiemu gronu graczy. Gra opowiada historię niezwykłej podróży głównego bohatera prze magiczny, ręcznie malowany świat Metamorfozy przy muzyce skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego i Garry'ego Schymana” – mówił Jacek Dębowski.
 

Zobacz także: „Chcemy robić gry, które wyróżniają się na rynku jakością i unikalnością” - relacja z czatu z prezesem Ovid Works

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.