Movie Games i Platige Image zawiązują spółkę Image Games i wchodzą w segment gier AA/indie premium
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 kwi 2021, 07:40

Movie Games i Platige Image chcą razem wejść w segment gier AA i zawiązują spółkę Image Games

Movie Games powiększa swoją grupę kapitałową. Spółka zawiązała nowy podmiot – Image Games – wspólnie z Platige Image.

Image Games to nowy podmiot na rynku gier. Zarówno Movie Games jak i Platige Image posiadają po 50% udziałów w spółce. Docelowo ma się ona zajmować produkcją gier z segmentu AA. Na razie studio planuje stworzyć 3 produkcje o tematyce gangsterskiej, które mają zostać osadzone w różnych czasach historycznych.

Movie Games konsekwentnie powiększa grupę kapitałową, jeszcze przed przeniesieniem notowań na główny rynek GPW. Image Games zamierza również zadebiutować na warszawskim parkiecie.

„Czujemy, że jako Movie Games jesteśmy gotowi wskoczyć poziom wyżej i na dobre zagościć w kategorii AA. Ostatnio ogłosiliśmy grę War Hospital z tej kategorii, czas na kolejne tytuły. Tym bardziej, że w przypadku Image Games mamy doskonałego partnera w postaci Platige Image” – komentuje Piotr Gnyp, Chief Marketing Officer w Movie Games.
 

Zobacz także: Movie Games wspólnie z Platige Image powołują spółkę Image Games

Nowy podmiot Movie Games oraz Platige Image

Na początku lutego br. informowaliśmy, że Movie Games oraz Platige Image podjęły współpracę w zakresie produkcji gier. Już wtedy wspominano o planach stworzenia nowego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za tworzenie tytułów z segmentu gier AA. Właśnie teraz spółki zawiązały Image Games, który ma w planach produkcję 3 gier o tematyce gangsterskiej.

Platige Image jeszcze w styczniu ogłosiło nową strategię, która zakłada poszerzenie działalności o rynek gier. Do nowego podmiotu spółka wniesie swoje doświadczenie zdobyte na rynku licencji filmowych i serialowych, aby realizować animacje wysokiej jakości. Movie Games oczywiście dostarczy potrzebne know-how przy produkcji oraz wydawaniu gier.

„Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki” - powiedział Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image.

Image Games w pierwszej kolejności będzie skupiać się na produkcji gier. Jednak w dalszych planach spółkach nie wyklucza, że będzie się rozwijać poza inne obszary.

„Zaczynamy od gier, mamy ambitne plany stworzenia cyklu gier przygodowo-gangsterskich i na razie w pełni się temu poświęcamy. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości możemy tę działalność rozszerzyć. W końcu naszym partnerem jest Platige Image” – mówi Strefie Inwestorów Piotr Gnyp.

Zobacz także: Movie Games i Platige Image łączą siły. Będą razem produkować gangsterskie gry AA

Movie Games stawia na produkcje AA

Movie Games coraz mocniej stawia na produkcję gier z segmentu AA/premium indie. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku zawiązano spółkę Brave Lamb Studio, która ostatnio zaprezentowała swój pierwszy projekt – War Hospital. Zadaniem gracza w nowej produkcji będzie zarządzanie szpitalem polowym w czasach I wojny światowej.

Ponadto, warszawska spółka zakłada w tym roku przejście z rynku NewConnect na główny parkiet GPW. Nowy podmiot Movie Games oraz Platige Image zamierza również zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Na razie oczywiście nie znamy konkretnych terminów, jednak jak zapewnia nas Piotr Gnyp upublicznienie spółki powinno nastąpić w jak najszybszym czasie.
 

Notowania Movie Games (góra) i Platige Image (dół)

Movie Games i Platige Image

Zobacz także: Chcemy aby Rada Akcjonariuszy w spółkach Grupy Movie Games była miękkim ciałem doradczym i pomostem do komunikacji z rynkiem – Mateusz Wcześniak i Artur Pałka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.