Gamescom 2021 startuje w tym tygodniu. Które polskie spółki pokażą tam swoje gry
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 sie 2021, 07:30

Gamescom 2021 startuje w tym tygodniu. Które polskie spółki przygotowują się do targów

Już w tym tygodniu rozpoczynają się kolejne targi branży gier, tym razem Gamescom. Tegoroczna konferencja po raz drugi odbędzie się w formule online.

Jeszcze w ubiegłym roku, w odpowiedzi na pandemię, targi Gamescom zostały zorganizowane w formule online. Również w tym roku konferencja, która zawsze była odbywała się w Kolonii w Niemczech odbędzie się bez pokazów stacjonarnych. Ten gamingowy event będzie trwał kilka dni, od 25 do 27 sierpnia.

Oczywiście wśród spółek z branży gier biorących udział w Gamescomie nie zabraknie również polskich reprezentantów. Do największych przedstawicieli możemy zaliczyć wrocławską firmę Techland, która pokaże 3 odcinek z cyklu Dying 2 Know. Na pewno możemy liczyć na obecnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie m.in. CI Games, PunkPirates, Movie Games czy też All in! Games.

„Gamescom to największe wydarzenie growe w Europie. Daje developerom oraz wydawcom szansę, by się spotkać z graczami, poznać ich opinię, przedstawić nowe materiały, a także nawiązać nowe relacje biznesowe z innymi firmami w branży. Właśnie tu zaprezentowaliśmy Ghostrunnera dwa lata temu, który okazał się wielkim hitem. Zawsze będziemy chętnie wracać na Gamescom, gdyż jest to impreza, która łączy w jednym miejscu całą zachodnią branżę gier” – komentuje Vaiva Vitkute, PR Coordinator w All In! Games.

Zobacz także: Premiera CMS21, Chernobylite, SGWC2 - polskie spółki gamingowe notują świetną biznesową passę, czy wyrwie to ich kursy akcji z marazmu?

Co czeka graczy na tegorocznym Gamescomie?

Gamescom to kolejne ważne święto w kalendarzu gracza. Od kilku lat w niemieckiej Kolonii odbywały się targi, które zbierały deweloperów gier oraz ich fanów gier. Od 2020 roku pozostała nam formuła zdalna, ale mimo to przez kilka dni możemy liczyć na ciekawe pokazy gamingowe. Ceremonię otwarcia poprowadzi Geoff Keighley, branżowy dziennikarz. Jak już zapowiedział na swoim Twitterze, możemy liczyć na co najmniej 30 produkcji podczas 2-godzinnego pokazu.

Jak co roku, polska reprezentacja na targach jest spora. Już wiemy, że 26 sierpnia zaplanowano premierę kolejnego odcinka z cyklu Dying 2 Know. Fani wrocławskiego Techlandu mogą liczyć na nowości dotyczące drugiej części produkcji Dying Light, która zadebiutuje na rynku już 7 grudnia br. Dla przypomnienia w ubiegłym roku Techland był nieobecny podczas Gamescomu, a dopiero w tym roku rozpoczął szersza komunikację na temat swojego flagowego produktu.

Wśród spółek notowanych na głównym rynku GPW, które wezmą udział możemy również wymienić CI Games, All in! Games czy PunkPirates. W przypadku CI Games zapewne zostanie zaprezentowany Sniper Ghost Warrior Contracts 2, który już w tym tygodniu będzie mieć premierę na Playstation 5. Niektórzy zniecierpliwieni gracze liczą na prezentację drugiej części Lords of the Fallen. Natomiast PunkPirates to spółka z ekspozycją na wirtualną rzeczywistość, dlatego możemy liczyć również na propozycje VR-owe.

Na Gamescomie obecny będzie również United Label z grupy CI Games. Na targach zaprezentuje swój największy i najważniejszy projekt z portfolio wydawniczego jakim jest Tails of Iron. Gracze mogą liczyć na premierę nowego trailera, a gra zadebiutuje już w połowie września jednocześnie na wszystkich platformach.

„Targi Gamescom to doskonała okazja, żeby pokazać szerokiej publiczności Tails of Iron. Naszym celem jest promocja tej gry oraz budowa wokół niej społeczności graczy. Podczas Gamescomu zespół ds. rozwoju biznesu United Label ma zaplanowanych kilka spotkań online. Będziemy także przyglądać się tytułom innych deweloperów, z którymi moglibyśmy rozpocząć rozmowy wydawnicze. Gamescom to świetne miejsce, aby dostrzec trendy w grach, które mogą przełożyć się na przychody” – komentuje Darren Newnham, prezes United Label.

Na targach będziemy mogli zobaczyć kolejne materiały z gry Uragun od spółki Kool2Play. „Prace nad Uragun idą pełną parą i nie możemy doczekać się, żeby dzielić się kolejnymi materiałami z naszej gry. Od jakiegoś czasu pokazujemy jak w akcji sprawuje się nasz mech, nowa kamera i oprawa graficzna prezentując pełne akcji fragmenty z biomu „Hong Kong”, ale to tylko wycinek z tego co szykujemy. Gamescom to święto graczy i uznaliśmy, że to idealny moment, żeby pokazać zupełnie nowe fragmenty gry. Tym razem prezentujemy gameplay z biomu „Barcelona” z różnymi zestawami broni, co też pokazuje w jak zróżnicowanym otoczeniu i różnymi metodami przyjdzie nam toczyć dynamiczne walki z przeciwnikami” – mówi Krzysztof Szulc, Publishing Director Kool2Play.

Swój udział w targach potwierdziło Movie Games, które zaprezentuje swoje tytuły również 26 sierpnia. Jednym z nich będzie gameplay gry Alaskan Truck Simulator od spółki zależnej, Road Studio. Brave Lamb Studio pokaże materiały z gry War Hospital, którego wydawcą została francuska firma Nacon. Dodatkowo, Movie Games zaprezentuje MythBusters: The Game, której prezentacja zbiegnie się z uruchomieniem kampanii na Kickstarterze. Niespodzianką będzie dotychczas niezapowiedziany tytuł przez warszawską spółkę.

Zobacz także: Co powiedzieli Jaffe, Miąsik, Bieniek, Sugalski, Karbowski i Wcześniak - relacja z Movie Games Investor Summit 2021

Podczas targów Gamescom możemy liczyć również na obecność takich spółek jak Vixa Games, Varsav Game Studios, Draw Distance czy Render Cube. Z zagranicznych firm pojawi się 505 Games, globalny wydawca kilku polskich tytułów czy też Koch Media. Przypomnijmy jakie polskie produkcje zaprezentowano podczas zeszłorocznych targów. Wśród nich było Outriders od PCF Group, The Medium oraz nowy Observer od Bloober Team, Ghostrunner od One More Level oraz wielokrotnie nagradzany Cyberpunk.

Zobacz także: Gamescom 2020 w wersji cyfrowej zakończony. Oto co pokazały polskie spółki gamingowe

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.