Premiera Junkyard Simulator z grupy PlayWay już dziś
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 paź 2021, 08:00

Premiera kolejnego tytułu z grupy PlayWay już dziś. We wczesnym dostępie debiutuje Junkyard Simulator

Dzisiaj we wczesnym dostępie debiutuje symulator złomowiska, czyli Junkyard Simulator z grupy PlayWay. Jeszcze przed premierą tytuł był na 78 miejscu Global Top Wishlist Steam.

Junkyard Simulator miał być jedną z ważniejszych premier PlayWaya, zaplanowanych na 2020 rok. Jednak chłodne przyjęcie pierwszego prologu produkcji zdecydowanie opóźniło debiut symulatora złomowiska. Odpowiadając na uwagi graczy, studio Rebelia Games po roku jest gotowe zaprezentować grę w formule wczesnego dostępu. W międzyczasie, w marcu br. udostępniono drugi prolog, który zebrał lepsze recenzje od pierwszej wersji (73% pozytywnych recenzji w porównaniu do około 50% z ubiegłego roku).
 

Symulator złomowiska

Zobacz także: Polski gamedev rośnie w siłę, na rynku jest 470 studiów zatrudniających ponad 12 tys. pracowników - wynika z raportu The Game Industry of Poland

Nowa odsłona symulatora złomowiska

Jak już wspominaliśmy, Junkyard Simulator obok takich tytułów z grupy PlayWay jak Bum Simulator, był jedną z bardziej wyczekiwanych premier 2020 roku. Rebelia Games, czyli studio odpowiedzialne za produkcję, na początku września ub.r. udostępniło graczom pierwszy prolog. W tym samym czasie na Steamie pojawił się również prolog gry Mr. Prepper, który został pozytywnie odebrany przez graczy, co później przełożyło się na udaną premierę gry w marcu br.

Natomiast pierwszy prolog Junkyard Simulator nie do końca spodobał się graczom. Tytuł na starcie otrzymał jedynie około 50% pozytywnych ocen, a peak graczy wyniósł niecałe 360 użytkowników grających jednocześnie. Tym samym zdecydowano o kilkukrotnym przełożeniu daty premiery, a w marcu br. zaprezentowano drugi prolog. Okazał się on lepszy od początkowej wersji, co było widoczne po ocenach graczy – 73% pozytywnych i ostatecznie symulator złomowiska debiutuje dzisiaj w formule early access.

Na dzień przed premierą, symulator złomowiska był na 78 miejscu Global Top Wishlist Steam. Krzysztof Kostowski, prezes grupy PlayWay poinformował ostatnio na Twitterze o rosnącej liczbie zapisów przed premierą. W ciągu kilku dni przybyło kilka tysięcy graczy i wishlista znajduje się teraz na poziomie 175 tys. zapisów.
 


W Junkyard Simulator nie czeka nas nic innego jak rozwój kariery jako właściciela złomowiska. Oczywiście, swoją przygodę zaczynamy od zera, a nawet od kaca. Rebelia Games zapewnia graczom eksplorowanie otwartego świata i możliwość swobodnego podejmowania decyzji w jakim kierunku będzie zmierzać nasza kariera.

Grupa PlayWay w tym roku ma już kilka sukcesów na koncie, zaczynając od marcowych premier Mr. Preppera czy The Tenants po wydanie najlepszej odsłony gry z serii Car Mechanic Simulator. Produkcją, która jest crosspromowana wspólnie z Junkyard Simulator jest Bum Simulator. Symulator bezdomnego również miał premierę we wczesnym dostępie pod koniec sierpnia br. Tytuł otrzymał do tej pory aż 89% pozytywnych recenzji, w formule early access ma być maksymalnie rok, a już jest planowane wydanie wersji konsolowej oraz VR-owej.

W tym roku może odbyć się jeszcze kilka premier od PlayWaya, a do tych najbardziej wyczekiwanych można zaliczyć Prison Simulator od Baked Games. Pytanie czy ten tytuł przebije popularność najnowszego Car Mechanica? Pełna lista planowanych premier dostępna jest TUTAJ.
 

premiery PLW

Źródło: PlayWay
 

Pozostając przy temacie premier to jeszcze 14 października zadebiutuje tytuł The Riftbreaker od EXOR Studios. Premiera polskiego tytułu odbywa się jednocześnie w wersji pecetowej jak i konsolowej. Produkcja jest mocno wyczekiwana przez graczy, ponieważ przez dłuższy czas utrzymuje się w pierwszej 30 zestawienia Global Top Wishlist platformy Steam. Aktualnie to dokładnie 23 miejsce.

Zobacz także: Chiński gigant Tencent kupił ponad 20% akcji Bloober Team

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.