Green Hell VR i THE HOUSE OF THE DEAD: Remake - dzisiaj długo oczekiwane premiery gier dwóch spółek z NewConnect
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 kwi 2022, 08:00

Green Hell VR i THE HOUSE OF THE DEAD: Remake - dzisiaj długo oczekiwane premiery gier dwóch spółek z NewConnect

Już dzisiaj odbędą się dwie premiery gier od spółek z rynku NewConnect. Pierwsza z nich to THE HOUSE OF THE DEAD: Remake od Forever Entertainment, natomiast druga to Green Hell VR od Incuvo.

II kwartał na polskim rynku gier zaczynamy dość mocnym akcentem. Na 7 kwietnia zaplanowano dwie premiery i nie będzie w tym kłamstwa jeśli stwierdzimy, że były one wyczekiwane, nie tylko przez graczy, ale również inwestorów. Zacznijmy od kolejnego remake’u od spółki Forever Entertainment. Dzisiaj na konsole Nintendo Switch trafi do sprzedaży THE HOUSE OF THE DEAD: Remake i będzie to druga, po Panzer Dragoon: Remake premiera odświeżonej gry z lat 90. Co więcej, za produkcję jest odpowiedzialna spółka zależna Forever Entertainment, MegaPixel Studio.
 


Druga, równie ważna premiera to Green Hell VR. Na dzisiaj zaplanowano w pierwszej kolejności debiut na urządzenia Oculus Quest 2, który jest najpopularniejszym na rynku wirtualnej rzeczywistości. Natomiast w maju produkcja trafi do sprzedaży na Steam VR. Spółka Incuvo jest odpowiedzialna za adaptację symulatora amazońskiej dżungli od Creepy Jar na urządzenia VR.
 

Zobacz także: Kalendarz premier polskich gier na kolejne miesiące. Co szykują spółki notowane na giełdzie?

Kolejny remake od Forever Entertainment

Kto pamięta jeszcze targi E3 z 2019 roku, zapewne oprócz zapowiedzi Cyberpunka, powinien kojarzyć prezentację pierwszego remake’u od Forever Entertainment. Na największym evencie branżowym, który wtedy po raz ostatni odbył się w formie fizycznej, gdyńska spółka ogłosiła, że rozpoczyna działalność w produkcji starych hitów z lat 90. Pierwszym z nich był Panzer Dragoon: Remake, który został wydany w 2020 roku w trybie shadow drop. To oznacza, że gracze aż do dnia premiery nie wiedzieli kiedy tytuł zadebiutuje.

Forever Entertainment jest wiodącym wydawcą gier na konsole Nintendo Switch, dlatego Panzer został wydany w pierwszej kolejności na ten sprzęt. W ciągu kilku miesięcy tytuł doczekał się również wersji pecetowej oraz konsolowych. Podobnie będzie w przypadku THE HOUSE OF THE DEAD: Remake. Dzisiejsza premiera została zaplanowana na Switcha, jednak dat na kolejne urządzenia wciąż nie znamy. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest MegaPixel Studio, które jest spółką zależną Forever Entertainment. Dodatkowo, od kilku dni trwa przedsprzedaż drugiego remake’a od gdyńskiej spółki.

W rekomendacji analityków DM BDM podtrzymano pozytywne nastawienie do spółki z zaleceniem „kupuj”. Negatywnie oceniono wyniki za IV kwartał 2021 roku, ze względu na opóźnienia w premierach. Jednak to właśnie na ten rok zaplanowano najważniejsze debiuty, w szczególności z gatunku remake’ów. Zdaniem analityków, w całym 2022 roku ten segment wygeneruje 34,2 mln zł przychodów, co będzie stanowić 57% wszystkich przychodów Forever Entertainment.

„Już niebawem bo 07.04.2022 r. będzie miała miejsce długo wyczekiwana premiera gry The House of The Dead: Remake. Spółka, pomimo iż miała gotowy produkt pod koniec zeszłego roku, zwlekała z jego debiutem szukając jak najlepszego okienka wydawniczego (pierwotnie planowany na końcówkę 2021 r.). Spodziewamy, się że THoTD będzie miał istotny wpływ na wyniki spółki w tym roku. Szacujemy, że w całym 2022 r. może sprzedać się ok. 240 tys. kopii (łącznie na wszystkich platformach)” – napisano w rekomendacji.

Od początku roku kurs akcji gdyńskiej spółki wzrósł o kilka procent. Warto mieć na uwadze planowane, tegoroczne premiery m.in. FRONT MISSION 1st: Remake (dwie części) czy Iesabel Remake.
 

Notowania Forever Entertainment

Forever Entertainment

Zobacz także: Forever Entertainment rozczarowuje wynikami, ale wysokie nakłady inwestycyjne powinny przynieść wzrosty już w 2022 roku oceniają analitycy DM BDM

Amazońska dżungla w wirtualnej rzeczywistości

Incuvo w ubiegłym roku wydało dwie gry na urządzenia VR z portfolio krakowskiego Bloober Team. Mowa o Layers of Fear oraz Blair Witch. Teraz przed spółką, która od niedawna wchodzi w skład grupy People Can Fly, najważniejsza premiera. Wielu graczy czekało, aby IP należące do Creepy Jar zostało rozbudowane wersję na wirtualną rzeczywistość. Dzisiaj na urządzeniach Oculus Quest 2 debiutuje Green Hell VR. Jako jedna z niewielu spółek z tego segmentu, Incuvo decyduje się w pierwszej kolejności na premierę na najważniejsza urządzenie VR, jakim jest właśnie Oculus Quest.

W maju natomiast spółka udostępni wersję Steam VR. Na przesunięcie premiery zdecydowano się po udostępnieniu demo gry podczas Festiwalu Steam. „Aby zapewnić użytkownikom Steam VR jak najlepsze doświadczenia z rozgrywki, zdecydowaliśmy się na nieznaczne opóźnienie premiery PCVR, co pozwoli nam zaimplementować zmiany wynikające z cennych dla nas opinii graczy, których dostarczyło nam udostępnione w tym roku demo” – powiedział Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo.

Green Hell od Creepy Jar to jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat, dlatego adaptacja na coraz popularniejsze urządzenia VR jest mocno wyczekiwana nie tylko przez graczy, ale również inwestorów.
 

Zobacz także: Wyceny polskich producentów gier względem generowanych zysków zrobiły się atrakcyjne. Czy zbliżamy się do końca sektorowej bessy?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.