Longterm Games prezentuje grę Space Tail: Every Journey Leads Home. Albert Rokicki odpowiada na pytania o produkcję i plany studia
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 maj 2022, 10:04

Longterm Games prezentuje grę Space Tail: Every Journey Leads Home. Albert Rokicki odpowiada na pytania o produkcję i plany studia

W tym tygodniu spółka Longterm Games, znanego blogera giełdowego Alberta Rokickiego, zaprezentowała trailer swojej pierwszej gry – Space Tail: Every Journey Leads Home.

Longterm Games to jedna z nowszych spółek na polskim rynku gier. Została ona założona przez znanego Wam blogera giełdowego, Alberta Rokickiego. Od około 2 lat firma wspólnie z Enjoy Studio pracuje nad swoją pierwszą produkcją. W tym tygodniu odsłonięto pierwsze karty projektu Space Tail: Every Journey Leads Home. Będzie to gra platformowa 2,5D przedstawiająca historię psa Bea podróżującego przez kosmos. Premiera wersji pecetowej oraz konsolowej jest planowana już na jesień 2022 roku.

Zobacz także: Nadchodzi Longterm Games! Znany bloger inwestycyjny Albert Rokicki założył spółkę produkującą gry

„Nad grą pracujemy od grudnia 2020 roku, choć koncept pojawił się kilka miesięcy wcześniej. Gra aktualnie wchodzi w wersję Alfa, którą zamierzamy osiągnąć do końca czerwca. Mamy zaprogramowane i zbudowane graficznie 80 proc. poziomów. Gra jest przechadzalna prawie w całości. Po czerwcu zostanie nam proces testowania połączony z dodawaniem cutscen fabularnych. Produkcja idzie nawet sprawniej niż się spodziewaliśmy, co oznacza, że do czasu premiery mamy więcej czasu na testowanie i poprawki” – mówi Strefie Inwestorów Albert Rokicki, założyciel Longterm Games.
 

Zobacz także: CI Games jedną z najsilniejszych spółek na sesji. To efekt dużych transakcji pakietowych na akcjach producenta Lords of the Fallen

Pierwsza gra Longterm Games

O Longterm Games mogliście już słyszeć, jednak dopiero teraz poznaliśmy szczegóły pierwszego projektu spółki Alberta Rokickiego. Firma pracuje nad swoim pierwszym projektem osadzonym w kosmosie, a gracz wcieli się w rolę kundelka przemierzającego właśnie ten świat. Będzie to gra z gatunku platformówek 2,5D i zostanie wydana w dniu premiery zarówno na pecety jak i na konsole. Premiera tytułu planowana jest jesienią tego roku. Autorzy nie mają w planach udostępnienia wcześniej prologu bądź dema.

Jak podkreśla Albert Rokicki, fabuła będzie bardziej liniowa. Inspiracją do stworzenia tytułu Space Tail były nie tylko gry typu Ori, ale również Lost Vikings czy Rick Dangerous.

„Fabuła jest dość liniowa, ale gracz eksplorując świat i podejmując drobne wybory, będzie miał wpływ na zakończenie. Liczymy, że będzie chciał zagrać w Space Tail ponownie przekonując się, jak drobne decyzje mogą wpłynąć na finał rozgrywki” – zapowiada Albert Rokicki. „Mamy pewne pomysły jak wzbogacić rozgrywkę, ale o tym za wcześnie mówić. Naturalne, że inspirowały nas gry typu Ori, Inside czy Journey, ale sięgaliśmy głębiej (czasowo) do takich tytułów jak Lost Vikings, Rick Dangerous czy Montezuma. Bacznie przyglądaliśmy się też nieco bardziej współczesnym produkcjom, jak Spelunky” – kontynuuje.
 

Space Tail

Źródło: Steam

Za produkcję odpowiedzialne jest Enjoy Studio, w którym jest znany YouTuber – RoxMb posiadający ponad 1,6 mln subskrypcji na swoim koncie. Longterm Games jest udziałowcem w firmie, jednak jak podkreśla Albert Rokicki zespół Enjoy Studio pracuje nad produkcją w modelu work for hire i nie uzyska dodatkowego revshare, a całość przychodów z gry trafi do Longterm Games. Dodatkowo, na filmie RoxMb padły słowa, że studio pracuje jeszcze nad dwoma produkcjami, jednak nie będą to projekty Longterm Games. Mimo to, Albert Rokicki podkreśla, że jego spółka może skorzystać na ich ewentualnym sukcesie jako główny udziałowiec spółki.

Oprócz prac nad pierwszym projektem, Longterm Games przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Spółka złożyła wniosek o dopuszczenie akcji na koniec marca 2022 roku i ostatnio udzieliła odpowiedzi na pierwszy zestaw pytań od giełdy.

Zobacz także: Przychody z rynku gier przekroczą 200 mld USD w 2022 roku, wynika z raportu Newzoo. Większość wciąż będą generować produkcje mobilne

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.