Robert Lewandowski i Goat Gamez z grupy Movie Games prezentują trailer gry Sports: Renovations
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 sty 2023, 10:49

Robert Lewandowski i Goat Gamez z grupy Movie Games prezentują trailer gry Sports: Renovations. Premiera jeszcze w tym roku

Spółka Goat Gamez, której współzałożycielem jest piłkarz Robert Lewandowski, prezentuje trailer gry Sports: Renovations. Wydawcą tytułu będzie Movie Games. Akcje notowanej na rynku głównym spółki rosną w tej chwili 5%.

Robert Lewandowski jest w czołówce najlepszych piłkarzy na świecie i tym samym jego majątek jest równie pokaźny co osiągnięcia w sporcie. Chcąc dywersyfikować swój portfel, napastnik FC Barcelony zdecydował się na inwestycje i wśród nich pojawił się polski sektor gier. Jeszcze w 2020 roku podpisał umowę inwestycyjną ze spółką Movie Games, stając się wtedy współzałożycielem nowej firmy, która miała zająć się produkcją gier sportowych. Goat Gamez i zaprezentowany dzisiaj Sports: Renovations to owoc dotychczasowej współpracy.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego projektu. Każdy poziom jest przemyślany w najmniejszych detalach. Z każdym obiektem sportowym wiąże się unikalna historia, którą gracz niczym detektyw składa w całość podczas renowacji budynku. Wszystko, na co gracz natrafi podczas misji, od nadszarpniętych plakatów na ścianach po ulotki i listy rozrzucone na biurku, ma znaczenie dla fabuły gry” - mówi dr Piotr Kubiński, prezes Goat Gamez.
 

Zobacz także: PlayWay sprzedaje akcje Movie Games za blisko 20 mln zł. Pozyskane środki trafią do spółek z grupy i nowych zespołów

House Flipper dla fanów sportu

Gra Sports: Renovations to pierwsza produkcja studia Goat Gamez, które zostało założone przez Movie Games wspólnie z Robertem Lewandowskim. Od początku specjalizacją spółki miały zostać gry sportowe, choć nie mamy tutaj na myśli od razu gier na miarę FIFY. Studio zaprezentowało dzisiaj tytuł, w którym zadaniem gracza będzie remontowanie miejsc sportowych, dlatego potocznie można nazwać to House Flipperem dla fanów sportu.

Oczywiście będzie to gra z gatunku symulatorów. Dzisiaj, oprócz prezentacji pierwszego trailera, uruchomiono również kartę Steam. Na razie premiera tytułu została zapowiedziana jedynie na pecetach, a planowana data to 2023 rok. Niewykluczone, że ze względu na uwarunkowania produkcyjne i marketingowe może się ona przesunąć.
 

Kurs akcji Movie Games

Movie Games (5)


Na platformie Steam można znaleźć jeszcze dwie, niewydane gry od studia Goat Gamez. Mowa o Referee Simulator (symulator sędziego piłkarskiego) oraz Star Strikers: Galactic Soccer. Obydwa tytułu przy dacie premiery mają wpisane „wkrótce dostępne”, jednak zapewne to Sports: Renovations będzie pierwszą wydaną produkcją.

Co ciekawe, Goat Gamez to nie jedyna inwestycja Roberta Lewandowskiego w polską branżę gier. Na koniec 2020 roku informowaliśmy, że znany piłkarz nawiązał współpracę z grupą PlayWay i Rafałem Cymermanem. Założył wtedy spółkę RL9 Sport Games, która miała zająć się produkcją gry Football Coach. Plany były ambitne, w 2021 roku zaprezentowano pierwszy trailer, a premiera symulatora trenera piłki nożnej była planowana na 2022 rok. Jednak gry do dzisiaj nie wydano i nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Zobacz także: 23 spółki, które mogą w 2023 roku zadebiutować na NewConnect i GPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.