Udana premiera nowego trybu „Medieval Dynasty”. Zadowolenie wśród graczy przekłada się na kurs akcji
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
08 gru 2023, 11:18

Udana premiera nowego trybu „Medieval Dynasty”. Zadowolenie wśród graczy przekłada się na kurs akcji

W dzień premiery nowego trybu kooperacyjnego flagowej produkcji studia Render Cube, „Medieval Dynasty” ustanowiło historycznie najwyższy pik graczy przekraczający 19 tys. osób.

Oprócz tego tytuł znajduje się na 11 miejscu listy bestsellerów platformy Steam oraz jest najbardziej lubianą grą na witrynie Steamlikes. Dzięki dobrej premierze papiery cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Przed południem notowania rosną o niespełna 4 proc., a wartość obrotu sięga 0,9 mln zł, najwięcej spośród wszystkich firm notowanych na NewConnect.

Zobacz także: Ekstremalne rekomendacje dla CD Projekt. Tego samego dnia zagraniczna instytucja wycenia spółkę na 9 mld zł, a polska na 18 mld zł

Nowy tryb cieszy się popularnością

W szczytowym momencie w „Medieval Dynasty” grało ponad 19 tys. osób, co jest nowym najlepszym wynikiem produkcji. Co więcej, tytuł znalazł się wśród 20 bestsellerów platformy Steam i wydaje się, że skok popularności nie był chwilowy, ponieważ aktualna liczba graczy utrzymuje się na wyższym poziomie niż w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Oprócz tego gra jest też na pierwszym miejscu wśród najbardziej lubianych na witrynie Steamlikes.
 

Zobacz także: Premiera trybu co-op „Medieval Dynasty” ze stajni Render Cube już jutro. Gra cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Nadchodzą kluczowe dni

Produkcja Render Cube często porównywana jest z tytułem innego polskiego studia Creepy Jar o nazwie „Green Hell”. Symulator przetrwania w dżungli premierę trybu kooperacyjnego miał w kwietniu 2020 r. i choć w pierwszym dniu po wdrożeniu aktualizacji nie przyciągnął graczy, to w weekend po premierze produkcja osiągnęła historyczny pik graczy na poziomie 20 tys., który po dziś dzień nie został pobity. Co więcej, po dacie premiery trybu kooperacyjnego sprzedaż tytułu nabrała rozpędu, a notowania spółki rozpoczęły rajd w górę aż do osiągnięcia historycznego szczytu w lipcu 2020 r.
 

creepy jar green hell analizka


Nawet uwzględniając fakt, że w 2020 roku atmosfera w gamingu była wręcz euforyczna to i tak wydaje się, że przed „Medieval Dynasty” bardzo ważny weekend. Porównując tytuły należy jednak pamiętać, że „Green Hell” wydawany jest przez Creepy Jar, a „Medieval Dynasty” na zewnętrznego wydawcę Toplitz Production.

Zobacz także: Praca nad trybem kooperacyjnym w „Medieval Dynasty” trwa. Data premiery dodatkowej zawartości gry niezagrożona

Druga młodość Medieval Dynasty?

Przypomnijmy, że w listopadzie Render Cube podało, że „Medieval Dynasty” sprzedał się w liczbie 1,5 mln egzemplarzy. Co więcej, 1,3 mln graczy posiadało produkcję na swojej liście życzeń na Steamie. Aby wzmóc zainteresowanie tytułem przed premierą nowego trybu, spółka zdecydowała się m.in. na 25-proc. przecenę gry, wdrożenie specjalnej oferty zakupu wraz z „Green Hell” oraz przedstawiła konkurs, w którym do wygrania przewidziano edycję kolekcjonerską „Medieval Dynasty”.
 

Render Cube premiera coop


Trzeba podkreślić, że w nadchodzących miesiącach produkcja nadal będzie priorytetem dla Render Cube. Studio chce wypuścić grę na konsole najnowszej generacji w I połowie 2024 r. Zespół nie wyklucza również dodania kolejnych dodatków do gry, możliwe jest też wdrożenie płatnych skórek. W I półroczu przyszłego roku pojawi się również gra VR tworzona w oparciu o „Medieval Dynasty” przez Spectral Games.

Zobacz także: Gra Medieval Dynasty wciąż dobrze się sprzedaje. Render Cube przygotowuje się do premiery trybu kooperacyjnego

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.