Games Operators podsumowuje słabe wyniki finansowe w 2023 r.
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
13 mar 2024, 15:15

W oczekiwaniu na premierę Infection Free Zone, Games Operators podsumowuje ubiegły rok

Spółka z grupy PlayWay odnotowała spadek przychodów oraz zysków. Dla rezultatów w następnych kwartałach kluczowa będzie gra Infection Free Zone.

Jedną z przyczyn pogorszenia wyników firmy jest starzejące się portfolio gier. Ostatnie hity sprzedażowe jak 911 Operator czy 112 Operator miały swoją premierę dobrych kilka lat temu.

Zobacz także: Games Operators ustalił datę premiery Infection Free Zone. Kurs akcji zbliża się do historycznych szczytów

Koszty trzymane w ryzach

W 2023 r. przychody Games Operators wyniosły 4,7 mln zł i były o 20 proc. niższe niż w 2022 r. EBITDA skurczyła się o ponad 30 proc. do 1,5 mln zł, a zysk netto – o niespełna 80 proc. do około 0,8 mln zł. Co warto podkreślić, środki pieniężne stopniały z 9,1 mln zł do 7,3 mln zł, a rubryka produkcje w toku, obejmująca koszty tworzenia jeszcze nieopublikowanych gier, wzrosła z 5,7 mln zł w 2022 r. do 7,8 mln zł. Wcześniej studio szacowało, że produkcja Infection Free Zone pochłonie 3 mln zł.

„W oparciu o plany sprzedażowe oraz zainteresowanie klientów poszczególnymi tytułami, zarząd spodziewa się, że koszty wytworzenia gier zostaną w całości pokryte przychodami z ich sprzedaży. Wartość netto możliwa do uzyskania ustalona została w oparciu o prognozy spółki dotyczące planowanej sprzedaży poszczególnych tytułów bazując na dostępnej wiedzy rynkowej (zainteresowanie graczy na forach, zapisy na wishlistach w systemie Steam, oceny wystawiane grze przez portale branżowe itp.) oraz w oparciu o planowaną cenę sprzedaży (ustalono ją na 25 euro – red.)” zauważa zarząd w raporcie.

Lista 10 polskich gier najchętniej dodawanych do listy życzeń na Steam

Lista gier z największą wishlistą

Źródło: Gaminganalytics.info

Zobacz także: Umowa z Games Operators na port Infection Free Zone winduje notowania Ultimate Games

Niespełna miesiąc do premiery IFZ

Przypomnijmy, że aktualnie strategiczna gra znajduje się na 20 miejscu w rankingu gier najchętniej dodawanych do listy życzeń platformy Steam, a jej premierę w trybie wczesnego dostępu zaplanowano na 11 kwietnia. Jak zauważył w liście do akcjonariuszy prezes Bartłomiej Gajewski, liczba zapisów sięga 890 tys. Infection Free Zone będzie grą typu city builder (ang. budowanie miasta) polegającą na sterowaniu grupą ocalałych po pandemii, których zadaniem będzie przetrwanie w świecie potworów. Za tytuł tworzony przy wsparciu silnika Engine.Unity odpowiedzialne jest wewnętrzne studio giełdowej spółki Jutsu Games. Do Games Operators trafi całość zysków ze sprzedaży wykluczając Azję, gdzie podzieli się po równo z wydawcą na tamtejszym rynku.

Notowania Games Operators w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Notowania Games Operators

W ciągu ostatnich 12 miesięcy notowania podskoczyły o niespełna 130 proc.

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost