Akcje Apple najwyżej w historii. Inwestorzy liczą, że premiera Iphone 13 już na jesieni
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
08 lip 2021, 15:15

Akcje Apple najwyżej w historii. Rynek oczekuje premiery nowego iPhone`a 13 na jesieni

Akcje Apple zyskują na wartości. W ostatnim ostatnie 3 miesiące kurs wzrósł 13%. Inwestorzy z wyprzedzeniem ustawiają się  pod jesienną premierę iPhone`a 13, której spółka wciąż oficjalnie nie zapowiedziała.

Euforię na akcjach jednak ograniczają negatywne informacje. Sprzedaż iPhone`ów wzrasta, ale inwestorzy obawiają się malejącego popytu na komputery Mac oraz iPady, wskazuje analityk Morgan Stanley. Apple nigdy nie komentuje swoich planów produkcyjnych ani kolejnych produktów jak iPhone także oczekiwania inwestorów wynikają z cykliczności zapowiedzi kolejnych modeli kluczowego produktu Apple.

Zobacz także: Apple zapowiada, że na jesieni zaprezentuje nowego Iphona. Analitycy oceniają czy premiera wywoła wzrosty na kursie akcji

Inwestorzy liczą na jesienną premierę iPhone 13

Analityk J.P. Morgan, Samik Chatterjee podtrzymał swoją rekomendację, że spółka posiada lepszy stosunek wartości do ceny niż inne akcje (overweight) i podniósł swoją cenę docelową z 165 USD do 170 USD. W nocie analitycznej pisze, że konsolidacja wynika z braku impulsów do wzrostu akcji. Zwraca on uwagę na niesłabnący popyt na model iPhone`a 12 i zaznacza, że akcje Apple zazwyczaj osiągają lepsze wyniki w okresie lipiec – wrzesień, przed coroczną jesienną zapowiedzią nowych telefonów. „Uważamy, że sytuacja jest atrakcyjna, a akcje Apple będą rosnąć w ciągu najbliższych trzech miesięcy, biorąc pod uwagę słabe wyniki z pierwszej połowy roku”. Ostatni model, iPhone 12 zwiększył swój udział na rynku chińskim.

Chatterjee przekonuje, że obecne niskie oczekiwania inwestorów wobec iPhone`a 13 wynikają z pewnego cyklu – podobnie jak oczekiwania wobec iPhone 11 również były niskie, bo inwestorzy patrzyli już rok do przodu na iPhone`a 12, pierwszą generację 5G. Mimo to sprzedaż modelu 11 przebiła konsensus.

Zobacz także: Wartość rynkowa Microsoftu przekroczyła 2 biliony dolarów. Wyższą wycenę ma tylko Apple

Akcje Apple pozostają w trendzie wzrostowym

Tymczasem analityk Loop Capital, Ananda Baruah pisze w notatce, że Apple zwiększył ilość produkcji modeli do 225 mln z 205 mln. Podtrzymuje rekomendację Kupuj dla akcji Apple, choć obniża cenę docelową do 150 USD z 160 USD.

Analityk Evercore ISI, Amit Daryanani donosi, że przychody deweloperów z App Store wzrosły w czerwcu o 23% (w maju o 13%, a w kwietniu 18%). To przynosi ogólny wzrost dla kwartału o 18% względem poprzedniego. Niemniej jednak obawia się, że szacunki ulicy dotyczące wzrostu przychodów z usług w ostatnim kwartale są zbyt wysokie. Konsensu zakłada wzrost o 23%. Konsensus analityka wynosi wzrost o 19%. Daryanani utrzymuje swoją rekomendację Kupuj z ceną docelową 175 USD.

apple-akcje-usa

Zobacz także: Dywidendowi arystokraci z USA – ile dają zarobić spółki, które wypłacają zyski inwestorom od 25 lat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.