Akcje Microsoft na nowych szczytach i wyceną godzi Apple
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
25 lip 2021, 10:07

Akcje Microsoftu na nowych szczytach. Analitycy podnoszą ceny docelowe jeszcze przed wynikami i szacują, że spółka kapitalizacją dogoni obecną wycenę Apple

Miesiąc temu wartość Microsoft na giełdzie przekroczyła 2 bln USD. Większy jest tylko Apple. W poprzednim artykule Microsoftu wskazaliśmy jak analitycy podnoszą rekomendację dla ceny docelowej co wynika z rewolucji cyfrowej i ciągłym wzrostem biznesu technologii chmury. „Microsoft nie zwalnia tempa” i jak widać, ulubiona spółka analityków Wedbush nie zawodzi.

Poprzednie szacunki analityków: Wartość rynkowa Microsoftu przekroczyła 2 biliony dolarów. Wyższą wycenę ma tylko Apple

Microsoft na nowe szczyty – analitycy wskazują, że rośnie jego strategiczna pozycja

Wall Street wciąż podnosi oczekiwania względem Microsoftu, który we wtorek ma ogłosić wyniki za czwarty kwartał przesuniętego roku obrotowego. Byczy sentyment sprawił, że akcje Microsoftu osiągnęły rekordowo wysoki poziom. Akcje wzrosły o 1,7% do 286 USD w ostatniej sesji. Od początku roku akcje pozostają na 29% plusie, a kapitalizacja rynkowa spółka sięga już 2,1 bln USD, ustępując jedynie Apple z 2,5 bln USD.

microsoft-akcje-szczyty

Zobacz także: Zakaz wydobywania kryptowalut uderzy w akcje Nvidii, bo spadnie popyt na karty graficzne

Konsensus analityków zakłada przychody na poziomie 44,1 mld USD i zysk w wysokości 1,90 USD na akcję. Spółka prognozuje, że w czerwcu przychody z segmentu Produktywności i Procesów Biznesowych (obejmującego pakiet Office) wyniosą od 13,8 mld do 14,05 mld USD, z segmentu Inteligentnej Chmury (obejmującego Azure) od 16,2 mld do 16,45 mld USD, a z segmentu Komputerów Osobistych (obejmującego Windows i Xbox) od 13,6 mld do 14 mld USD.

Konsensus dla wrześniowego kwartału przewiduje przychody w wysokości 42,5 miliarda USD i zysk w wysokości 1,95 USD na akcję.

Analityk Citigroup, Tyler Radke w czwartek powtórzył swoją rekomendację „Kupuj” dla akcji Microsoftu podnosząc swoją cenę docelową z 310 USD na 378 USD. To wskazuje na naprawdę duży optymizm. Nowy poziom docelowy oznacza wzrost o 35% w stosunku do ostatniego tygodnia. Radke spodziewa się mocnego finiszu roku fiskalnego spółki napędzonego przez zwiększające się budżety IT, optymalizację pracy Azure i kontynuację silnej sprzedaży komputerów osobistych. Microsoft to ulubiona spółka Citigroup z potencjałem do dwucyfrowego wzrostu.

Analityk BofA Securities, Brad Sills również podtrzymuje rekomendację „Kupuj” podnosząc cenę docelową z 305 USD na 325 USD. Uważa, że przychody mogą znacznie przekroczyć konsensus dzięki silnemu popytowi na Azure i Office 365. Sills sądzi, że Azure może nadal rosnąć w tempie lepszym niż 50% po tym jak w marcu wzrost wyniósł 59%.

Analityk KeyBanc, Michael Turits również podtrzymuje swoją rekomendację podnosząc cenę docelową z 305 USD na 330 USD. Optymizm analityków wynika głównie z wyników ankiet wśród resellerów. Według niego, respondenci widzą obecnie wzrost na budżetach IT na 2021 rok w porównaniu do pierwszego kwartału. Turits pisze, że ankieta wykazała, iż strategiczne znaczenie Microsoftu wzrasta.

Zobacz także: Musk, Bezos i Branson ojcowie chrzestni turystyki kosmicznej i inwestowania w ten sektor - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.