Akcje spółki Tesla będą po 3000 USD uważa Cathie Wood z ATK Invest
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
23 wrz 2021, 19:15

Akcje spółki Tesla będą kosztowały nawet 3 000 USD, bo AI zrewolucjonizuje branżę motoryzacyjną - uważa Cathie Wood

Cathie Wood, szefowa ARK Invest mówi, że sprzeda akcje Tesli w przyszłym roku, jeśli osiągnie swój take profit cenowy na poziomie 3000 USD. Byki i niedźwiedzie bez końca debatują nad wartością elektrycznego giganta motoryzacyjnego Tesli.

Sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje branże motoryzacyjną

Wiodąca inwestorka technologiczna reprezentująca flagowy fundusz ARK Innovation ETF (ARKK), przemawiała w trakcie Morningstar Investor Conference, wielokrotnie odnosząc się do zwiększania ekspozycji na wschodzące technologię takie jak sztuczna inteligencja. Uważa, że to będzie w przyszłości rewolucjonizowało branżę motoryzacyjną.

ARK Innovation ETF (ARKK), osiągnął lepsze wyniki niż większość funduszy w 2020 r., a jego całkowity zwrot wyniósł w ubiegłym roku 152%. Jednak jak dotąd w 2021 r. fundusz zanotował 5% spadku, w związku z presją ze strony rosnących stóp procentowych w odniesieniu do szybko rosnących spółek nastawionych na innowacje w które inwestuje.

ARK Innovation ETF (ARKK)

ARKK-AKCJE

Zobacz także: Chiny rozpoczynają przygotowania do bankructwa Evergrande China Group. Ekonomiści ostrzegają, że to jeszcze nie koniec

Tymczasem akcje Tesli w tym roku wzrosły +98% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a od stycznia do września tylko 7%. Według danych FactSet, ARKK z funduszu wartego ponad 21 mld USD, aż 11% ma w akcjach Tesli.

Wood ma pięcioletnią wizję z ceną docelową 3000 USD na akcjach i powiedziała na konferencji: - Jeśli się nic nie zmieni w naszych prognozach i dojdziemy do 3000 USD w przyszłym roku, przypuszczam, że wtedy zamkniemy swoje pozycje. (…) Nie jesteśmy w bańce, Wall Street nie ma problemu z bańką spekulacyjną, to wiem. Wierzę, że rynek zaczyna rozumieć jak głębokie są niektóre z transformacji, które są przed nami, a za tym idą też szybkie stopy wzrostu.

Zobacz także: FED zapowiada, że stopy procentowe w USA mogą wzrosnąć szybciej niż oczekiwano

Szefowa ARK powiedziała również, że spodziewa się, że średnia cena pojazdów elektrycznych będzie niższa niż samochodów spalinowych w ciągu najbliższego roku i tendencja utrzyma się przez najbliższe lata, napędzając popularność EV. Wood powiedział, że do 2025 roku szacuje, że przeciętny EV będzie kosztować 18 000 USD w porównaniu z 25 000 do 26 000 USD za samochód tradycyjny, według Bloomberga.

EV-Battery-Costs-Datastream-feed

Zobacz także: Cyfrowy funt może mieć postać programowalnego kieszonkowego, którego nie będzie można wydać tak, jak się chce

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.