Kolejne banki będą oferować Bezpieczny Kredyt 2%, którego popularność nie spada
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
07 wrz 2023, 08:30

Kolejne banki będą oferować Bezpieczny Kredyt 2%, którego popularność nie spada

Zainteresowanie rządowym kredytem rośnie, od lipca złożono już niespełna 42 tys. wniosków, dodatkowo dwa nowe banki dodają do oferty Bezpieczny Kredyt 2%.

Program Bezpieczny kredyt 2% robi furorę, od jego rozpoczęcia złożono niecałe 42 tys. wniosków kredytowych. Kolejne banki poinformowały o wprowadzeniu do oferty preferencyjnego kredytowania.

Zobacz także: Podaż nowych mieszkań w Polsce spada. Wysoki popyt sprawił, że w Warszawie czas wyprzedaży lokali spadł do 4 miesięcy

Popularność BK2%

Bezpieczny kredyt 2% nie traci na popularności, według najnowszych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) od początku lipca złożono niespełna 42 tys. wniosków, a zawarto już ponad 5 700 umów, na kwotę 2,16 mld zł. Średnia kwota BK2% to 377 tys. zł.

Co ciekawe, jeśli te 42 tys. wniosków zostanie rozpatrzonych pozytywnie, to będzie oznaczać wykorzystanie 2/3 przyszłorocznej puli.

Warto dodać, że kolejne dwa banki zdecydowały się wprowadzić kredyt do swojej oferty. Od 6 września br. wnioski przyjmuje Bank Ochrony Środowiska, a od połowy września wnioskować będzie można również w mBanku.

„Już od połowy września 2023 roku w mBanku złożysz wniosek o Bezpieczny kredyt 2 proc. Dzięki niemu skorzystasz z systemu dopłat do kredytu hipotecznego na swoje pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny” – poinformował mBank.

Pełną, aktualną listę banków publikuje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Kredyty mieszkaniowe wystrzeliły

Popyt na kredyty mieszkaniowe oszalał, według najświeższych danych Biura Informacji Kredytowe (BIK), wartość zapytań o finansowania mieszkaniowe rok do roku wzrosła o 300%, wzrosła również średnia wartość wnioskowanego kredytu, do 410 tys. zł.

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżeniu stop procentowych z pewnością zadowoli wielu obecnych i przyszłych kredytobiorców oraz deweloperów. Przypomnimy, że przez blisko rok główna stopa referencyjna utrzymywała się na poziomie 6,75%, by zostać decyzją Rady obniżoną do 6,00%. Opisaliśmy to wyczerpująco na Strefie Inwestorów.

Zobacz także: Popyt na kredyty mieszkaniowe wystrzelił w sierpniu. Chętnych na udział w programie Bezpieczny Kredyt 2% nie brakuje

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.