Inwestorki amatorki z Tik Toka i Twittera robią coraz większą furorę
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
16 lut 2021, 06:45

Inwestorki amatorki z Tik Toka i Twittera robią coraz większą furorę. Liczbą fanów mogłyby zawstydzić niejednego znanego inwestora

W internecie coraz większą furorę robią inwestorki-amatorki, które z mniejszym lub większym sensem mówią o inwestowaniu na giełdzie i na rynku kryptowalut.

Od niemal roku masy płyną na giełdy na całym świecie. Inwestowanie trafiło pod strzechy. Media społecznościowe zaczynają wypełniać się amatorami, którzy chwytają za mikrofony i dzielą się swoimi mądrościami. W wielu przypadkach kiedyś zajmowały się zdrowym trybem życia i wyglądem, a teraz złapały inwestycyjnego bakcyla. 

Z męskiego punktu widzenia ciekawe jest to, że pojawiają się także inwestorki-amatorki. Większość z nich przyciąga wzrok urodą, z treściami już trudniej – dość często można z nimi polemizować… Poniżej kilka przykładów inwestorów w spódnicy z Tik Toka, które liczbą fanów mogłyby zawstydzić nie jednego popularnego inwestora aktywnego w social mediach.

Brianna Martyn

Jedną z niekwestionowanych gwiazd żeńskich finansowego Twittera i inwestycyjnego Tik Toka jest Brianna Martyn. Opisuje siebie jako fankę branży gandziowej i fitnessu, matkę trojga dzieci, zainteresowaną akcjami i kryptowalutami.

Ostatnio bardzo popularny był jej filmik o kryptowalucie Cardano. „Nie wiem, co ona robi, co to jest, ale wykres wygląda zachęcająco. Obecnie znajduje się w bardzo ważnym miejscu, wygląda jakby miał atakować historyczne maksima” – stwierdziła Brianna.

Audrey Stacks

Kolejną tiktokową, inwestycyjną gwiazdą, której nie można pominąć, jest Audrey Stacks.

Ostatnio wielką popularnością cieszył się jej filmik, w którym udziela rekomendacji inwestycyjnej, radząc jak można w 2021 roku zmienić 600 USD zasiłku w 13 000 USD na giełdzie. Poleciła spółki: Blink Charging (spółkę rozbudowującą sieć ładowarek dla aut elektrycznych), Square (dostawca ekosystemu informatycznego dla korporacji), Tesla. Problem w tym, że ta rekomendacja opierała się tylko i wyłącznie na fakcie, że kursy tych spółek mocno urosły w przeszłości…
 

@audrey.stacks

How to turn your $600 Stimmy into 13K #investing #stocks #stimmy #EasyRecipe #dailyvlog #girlswhotrade #stockmarket #stock #tesla #stimulus

♬ Oblivion - Grimes

Robinhoodkid

Nie wiemy, jak dokładnie nazywa się ta kobieta kryjąca się pod nickiem Robinhoodkid, ale jest naprawdę aktywna w śledzeniu tego, co dzieje się na rynku giełdowym w USA. Jest obecna nie tylko na Twitterze, ale też na TikToku.

Niektóre jej porady są sensowne - mówimy to całkiem serio. Zerknijcie na poniższy filmik, promujący zasadę, by nie łapać „spadających noży”. Forma zapada w pamięć, to może w przyszłości odwiedzie inwestorów od takich nieodpowiedzialnych czynów.
 

@girlstalkstocks

Robinhoodkid ft. JBravo — Moral of the sing-along: don’t catch falling stocks. #stockmarket #BoseAllOut

♬ Breaking Free (High School Musical) - High School Musical Masters


Co ciekawe, dopuszcza ona do swojej świadomości fakt, że akcje są drogie i być może formuje się na nich bańka spekulacyjna. Ona jej pęknięcie – zapewne pół żartem, ale też pół serio – przewidziała na początek maja. Pożyjemy, zobaczymy…
 

Maren Altman

O, to ciekawa postać. Astrolożka, która próbuje wróżyć z ruchu planet to, co będzie się działo z kryptowalutami. Wedle jej odczytów, w najbliższych miesiącach czeka nas wielka hossa na ethereum i bitcoinie, a jej najgwałtowniejsza odsłona – z szalonymi wzrostami – będzie miała miejsce gdzieś od końca maja do końca lipca.
 

Natalie Burdick

Na koniec coś na rozluźnienie. Natalie Burdick określa siebie jako Wall Street Journal Songwriter – piosenkarkę giełdową. Komponuje krótkie piosenki o tym, o czym żyje parkiet. Ostatnio wyprodukowane przez nią hity dotyczyły kryptowaluty Dogecoin czy spółki GameStop. Odwagi i samozaparcia nie można jej odmówić, pomysłowości też nie.
 

A może Wy znacie jeszcze jakieś inne gwiazdy internetu w spódnicy, mówiące o giełdzie?

Zobacz także: Od wyboru Joe Bidena gandziowa hossa znów się rozkręca. Spółki zajmujące się marihuaną zyskują na Wall Street, ale i na NewConnect

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.