Menedżer odchodzi z Goldman Sachs, bo zarobił fortunę na Dogecoin
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
11 maj 2021, 12:55

Menedżer odchodzi z Goldman Sachs, bo zarobił miliony dolarów na Dogecoin

Branża kryptowalotwa wyciąga coraz więcej zdolnych i doświadczonych ludzi z tradycyjnych instytucji finansowych.

Aziz McMahon odchodzi z Goldman Sachs po 14 latach pracy, bo zrobił majątek na hossie na Dogecoinie (DOGE). John Dalby odchodzi ze stanowiska CFO w funduszu Bridgewater Raya Dalio i idzie robić karierę do firmy NYDIG oferującej fundusze kryptowalutowe.

Człowiek z Goldman Sachs dorobił się na DOGE

Menedżer Goldman Sachs odchodzi z banku po 14 latach kariery, bo zbił fortunę na Dogecoinie – poinformował niedawno serwis eFinancialCareers. Bank potwierdził odejście McMahona, ale sam bohater tej informacji nie skomentował doniesień mediów. Wedle portalu eFinancialCareers ma on założyć swój własny fundusz hedge. Nie jest znana dokładna kwota, jaką zarobił McMahon na dogecoinowej hossie, ale podobno jest to kilkadziesiąt milionów USD.

aziz

Przypomnijmy, że Dogecoin to kryptowaluta, która powstała dla żartu, w 2013 roku. W ostatnich miesiącach szaleńczo drożała, na skutek uzyskania poparcia od twórcy Tesli Elona Muska. Ostatnio występując w programie telewizyjnym Saturday Night Live Musk przyznał, że Dogecoin „to draka”…

Ale już kilkadziesiąt godzin później Musk opublikował tweet, w którym poinformował, że jego firma SpaceX w przyszłym roku planuje wynieść satelitę Doge-1, a misja będzie finansowana w dogecoinach…

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kryptowaluta Dogecoin podrożała o 21,5 tys. proc., a tylko od początku stycznia o 11 tys. proc. Po występie Muska w telewizji spadła z poziomu 0,75 USD do 0,45 USD, ale już odbija na północ.

Notowania DOGE – 3 miesiące

Notowania DOGE

Źródło: Coindesk

Ray Dalio traci specjalistę na rzecz kryptowalutowej konkurencji

Generalnie, dynamiczny rozwój rynku kryptowalut powoduje, że coraz więcej specjalistów z tradycyjnych finansów rzuca pracę i zakłada albo swoje biznesy, albo przechodzi pod skrzydła młodych firm z branży cryptos.

Ostatnio głośno było o odejściu z firmy inwestycyjnej słynnego Raya Dalio. Jej CFO John Dalby poszedł robić karierę do firmy NYDIG, oferującej fundusze kryptowalutowe dla instytucji. NYDIG dynamicznie się rozwija, ostatnio pozyskała ponad 300 mln USD od grupy poważnych inwestorów (m.in. Stone Ridge Holdings Group, Morgan Stanley, New York Life, MassMutual, Liberty Mutual, Starr Companies). Firma NYDIG ma w planach zaoferowanie całego szeregu usług finansowych opartych na kryptowalutach (m.in. chodzi o kartę debetową opartą o bitcoina). Wraz z firmą Fidelity chce zaoferować amerykańskim bankom dostęp do kryptowalut.

Warto dodać, że z początkiem marca br. pracę etatową rzucił słynny promotor bitcoina na Twitterze Plan B. Opublikował post, z którego wynika, że to właśnie był jego plan B na życie i jest z jego realizacji w pełni zadowolony.

Zobacz także: Powstał fundusz inwestycyjny kupujący i złoto, i kryptowaluty

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.