Rekordowa liczba zapisów na obligacje Kredyt Inkaso. Redukcja wyniosła prawie 72%
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
07 lut 2024, 16:45

Rekordowa liczba zapisów na obligacje Kredyt Inkaso. Redukcja wyniosła prawie 72%

Zakończyła się emisja obligacji Kredyt Inkaso. To czwarta emisja spółki z rzędu, na której trzeba było dokonać redukcji zapisów, tym razem aż o 72%.

Kredyt Inkaso kolejny raz redukuje zapisy na obligacje. Tym razem ponad 1122 inwestorów chciało nabyć papiery dłużne windykatora, w efekcie emisja zakończyła się 3,5 krotną nadsupskrypcją. Przypomnijmy, seria R1 wyemitowana została w oparciu o trzeci Program Emisji Obligacji i obejmowała 4-letnie papiery oprocentowanie na podstawie stawiki WIBOR 3M + 5,5% marży.

Zobacz także: Obligacje Kredyt Inkaso oprocentowane na WIBOR 3M + 5,5% marży. Rusza emisja 4-letnich papierów

Rekordowa redukcja na obligacje Kredyt Inkaso

Zarząd Kredyt Inkaso przydzielił obligacje serii R1. To kolejny raz, kiedy spółka kończy emisję nadsubskrypcją, tym razem rekordową bo 72%. Łącznie 1122 inwestorów zgłosiło chęć objęcia obligacji, docelowo papiery trafiły do 947 osób.

„Rekordowa liczba zapisów oraz skala redukcji to kolejne sygnały płynące z rynku, które wskazują, że nasze działania na rzecz transformacji i rozwoju Grupy Kredyt Inkaso są doceniane przez inwestorów. Dziś to zupełnie inna spółka niż parę lat temu, z nową energią i bardzo satysfakcjonującymi wynikami” – mówi Mateusz Boguta, członek zarządu/CFO Kredyt Inkaso.

Przypomnijmy, że emisja serii R1 została przeprowadzona w ramach zatwierdzonego w lutym 2023 r. przez KNF Prospektu Emisyjnego. Wartość emisji wyniosła 20 mln zł, a Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestrował łącznie 20.000 obligacji na okaziciela.

O samej emisji pisaliśmy już Strefie Inwestorów.

Zobacz także: Dodatkowa emisja euroobligacji Kruka potrwa do 9 lutego. Styczniowa zakończyła się 56% redukcją

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.