Polska spółka DataWalk podpisała umowę z Policją USA - kurs akcji szaleje
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 wrz 2019, 13:30

DataWalk zapalił 200 mln zł wyceny na GPW. Spółka podpisała memorandum ze Stanową Agencją Policyjną w USA

Poniedziałkową sesję akcje polskiej spółki technologicznej DataWalk rozpoczęły luką. Wycena sięgnęła najwyższego w historii poziomu i przekroczyła 200 mln zł. W poniedziałek rano DataWalk poinformował o podpisaniu memorandum na sprzedaż licencji i produkcyjne wykorzystanie platformy analitycznej w USA.

Spółka zależna DataWalk Inc. podpisała z Anderson Police Department w USA memorandum na sprzedaż licencji oraz produkcyjne wykorzystanie platformy analitycznej DataWalk. Zostanie uruchomione środowisko analityczno-inwestygacyjne wspierające działania operacyjne stanowej policji.

Projekt pozwoli przetestować możliwości platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją kryminalną, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych oraz bezpieczeństwem publicznym. Tym samym autorska technologia służącą do analizy połączeń pomiędzy ogromnymi zestawami danych, zbudowana i opatentowana w Polsce, wesprze zadania operacyjne w USA.

Zobacz także: Bank Norwegii ujawnił się w akcjonariacie DataWalk. Kurs spółki wzrósł 100% od lutowego debiutu na GPW

Drugi znaczący projekt w USA

To nie pierwsze osiągnięcie DataWalk w ramach nawiązania współpracy z instytucjami z USA. W czerwcu spółka poinformowała o podpisaniu memorandum z Research Innovation Inc. To integrator technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Jest to prawdopodobnie największa umowa ramowa, w której uczestniczy polska firma informatyczna.

Uczestnictwo w konsorcjum na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA stanowiło potwierdzenie strategii marketingowej DataWalk. Zaś podpisanie memorandum z Anderson Police Department jest kolejnym, znaczącym krokiem dla spółki. Według zarządu istnieją przesłanki, że współpraca ta może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną całej grupy kapitałowej DataWalk w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: „To prawdopodobnie największa umowa ramowa, w której uczestniczy polska firma informatyczna” - Akcje DataWalk rosną drugi dzień z rzędu

Kurs akcji w górę

Na poniedziałkowej sesji kurs DataWalk rośnie o ponad 13%. Spółka warta już jest blisko 200 mln zł. W lutym tego roku DataWalk zmienił rynek z NewConnect na główny GPW przy wycenie 73 mln zł. W trwającej wtedy publicznej ofercie akcji spółka pozyskała z rynku 10 mln zł na sprzedaż swojej platformy w USA.

Wycena rynkowa DataWalk na GPW

DataWalk Wycena

Zobacz także: DataWalk rozpoczyna IPO i planuje debiut na GPW. Co warto wiedzieć o spółce

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.