Kolejny fundusz inwestycyjny obstawiam, że akcje CD Projekt będą spadać, a wyniki finansowe lada dzień
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
23 sie 2021, 11:00

Wyniki finansowe CD PROJEKT lada dzień, tymczasem kolejny fundusz inwestycyjny obstawia, że akcje będą spadać

Zagraniczne fundusze inwestycyjne nie odpuszczają CD Projektowi. W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF pojawiła się nowa pozycja na spadki.

To już 3 duże szorty na CD Projekt widać w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF. Do Emminence Capital i Arrowstreet Capital dołączył Kintbury Capital.

CDR rejestr któtkiej sprzedaży

Kintbury widzi problemy CD Projektu

Kintbury Capital ma szorta o wielkości 0,50% akcji netto CD Projektu, czyli ledwo co przekroczył próg, który zmusza do ujawnienia się szortującego w RKS KNF. Jeśli dodamy do tego pozostałe dwa szorty, to okazuje się, że „na krótko” sprzedano już co najmniej 1,95% akcji CDR, a pamiętajmy, że zapewne jest ich więcej, gdyż w rejestrze nie widać szortów poniżej progu 0,5%.
 

Kurs akcji CD PROJEKT od początku roku

CD PROJEKT

Kintbury Capital to firma założona w 2015 r. przez Chris’a Dale’a. Prowadzi fundusz akcji europejskich, który ma zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach kursów. Na swojej stronie Kintbury podkreśla, że strategia zakłada wyszukiwanie spółek, które mają problemy biznesowe, w celu zajmowania pozycji krótkich. Wygląda więc na to, że ta pozycja w RKS KNF to nie jest zabezpieczenie, a trejd na spadek kursu CD Projektu.

Zobacz także: Gamescom 2021 startuje w tym tygodniu. Które polskie spółki przygotowują się do targów

Nadchodzi raport prawdy o finansach CD Projekt

Przypomnijmy, że wszyscy z niecierpliwością czekają na raporty finansowe CD Projekt. Spółka zmieniła daty ich prezentacji, w tej chwili wygląda to tak:

  • Raport za I półrocze 2021 - 1 września 2021.
  • Raport za III kwartał 2021 - 30 listopada 2021.

„Przesunięcie terminu publikacji sprawozdania półrocznego wynika z opóźnionego dostarczenia spółce raportu sprzedaży w trakcie okresu sprawozdawczego przez jednego z kluczowych partnerów dystrybucyjnych" - wytłumaczył CD Projekt.

Raport za II kwartał jest bardzo ważny, bo będzie w nim widać efekty powrotu Cyberpunka 2077 do PlayStation Store oraz licznych patchy jakie od premiery wprowadziła spółka do gry. Okaże się też, czy znaczący wzrost kosztów zarządu w I kwartale to był „one-off”, czyli efekt zintensyfikowania prac nad poprawą C77, czy też jest to trwała tendencja wpływająca na zyskowność firmy. Dowiemy się też jaka jest dynamika sprzedaży największej produkcji w historii spółki kiedy już największy hajp wśród graczy opadł.

Jak ocenił wyniki CD Projekt za I kwartał analityk Strefy Inwestorów Rafał Irzyński można przeczytać TUTAJ.

Zobacz także: Notowania CD PROJEKT zależą od sprzedaży Cyberpunka po powrocie do PlayStation Store – mówi Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.