Orlen w portfelu: można oszczędzić pieniadze i zobaczyć na żywo rafinerię na dniu inwestora
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 paź 2019, 11:08

Orlen stawia na inwestorów indywidualnych. Organizuje Dzień Inwestora – będzie można zobaczyć nowoczesną rafinerię

To jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć nowoczesną rafinerię od wewnątrz. PKN Orlen zaprasza 28 października na Dzień Inwestora Indywidualnego do swojej głównej siedziby w Płocku. Jest to kolejny krok spółki w działalności edukacyjnej. W zeszłym roku uruchomiła program lojalnościowy „Orlen w portfelu”, dzięki któremu akcjonariusze otrzymują rabaty na stacjach.

Na 28 października PKN Orlen zaprasza do swojej głównej siedziby w Płocku. Spółka organizuje Dzień Inwestora Indywidualnego. W programie jest zwiedzanie zakładu produkcyjnego, aby inwestorzy mogli zobaczyć nowoczesną rafinerię od wewnątrz.

To kontynuacja polityki komunikowania się z inwestorami. Jeszcze w zeszłym roku Orlen uruchomił program dedykowany inwestorom indywidualnym, czyli Orlen w portfelu. Program lojalnościowy odniósł sukces w kilka miesięcy. W kwietniu było już zarejestrowanych ponad 1000 użytkowników i dlatego spółka poszerzyła swój program edukacyjny o Akademię Inwestowania. Osoby zainteresowane rynkiem kapitałowym mogą doskonalić swoją wiedzę, a następnie zdać egzamin i uzyskać certyfikat CFA Society Poland. Kilka miesięcy później dodano do niego Akademię Inwestowania, a teraz spółka idzie o krok dalej.

Dzień Inwestora w PKN Orlen

Kolejną inicjatywą edukacyjną jest organizacja Dnia Inwestora Indywidualnego w głównej siedzibie spółki. PKN Orlen wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zaprasza do Płocka, aby pokazać swoją rafinerię. Dodatkowo, przedstawiciele spółki opowiedzą o tym jak powstają produkty PKN Orlen.

zaklad_produkcyjny_02

Dzień Inwestora Indywidualnego odbędzie się w poniedziałek, 28 października. Obowiązują wcześniej zapisy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Harmonogram Dnia Inwestora Indywidualnego

9.00Wyjazd z Warszawy, Budynek SENATOR, ul. Bielańska 12
11.00Welcome coffee, Dom Technika, Płock
11.15-11.45Company Overview
11.45-12.30Bogactwo ropy: łańcuch wartości od surowca po produkty końcowe – część 1
12.30-13.00Przerwa na lunch
13.00-13.30Bogactwo ropy: łańcuch wartości od surowca po produkty końcowe – część 2
13.30-13.45Przerwa
13.45-14.45Zwiedzanie Zakładu Produkcyjnego w Płocku
16.45Przyjazd do Warszawy, Budynek SENATOR, ul. Bielańska 12

Już ponad 1000 osób uczestniczy w programie Orlen w portfelu

W listopadzie 2018 roku PKN Orlen uruchomił program lojalnościowy „Orlen w portfelu”, skierowany do swoich akcjonariuszy. W marcu poinformowano, że skorzystało z niego już ponad tysiąc użytkowników, dlatego spółka zdecydowała się na stworzenie kolejnego punktu edukacyjnego – Akademii Inwestowania.

Orlen w portfelu

Dzięki Orlenowi inwestorzy mogą poszerzać swoją wiedzę o rynku kapitałowym - zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Dla zainteresowanych osób można zdać egzamin i uzyskać certyfikat od CFA Society Poland.

akademia inwestowania

Zobacz także: PKN Orlen uruchomił program edukacyjny, w którym uczy inwestowania za darmo

Orlen w portfelu: korzyści dla inwestorów indywidualnych

Wszystko zaczęło się od programu „Orlen w portfelu”. Jego głównym założeniem jest poszerzanie wiedzy na temat inwestowania połączonego z korzyściami. Osoby, które posiadają minim 50 akcji PKN Orlen w jednym ze współpracujących w ramach programu domów maklerskich (Dom Maklerski PKO BP, BOSSA, czy mBank Dom Maklerski), mogą liczyć m.in. na zniżki na paliwo. Dzięki rabatom, akcjonariusz korzystający z programu będzie mógł zaoszczędzić nawet do 540 zł na tankowaniu.

Do katalogu zniżek należy:

  • 10 groszy rabatu na 1 litr paliwa EFECTA lub LPG,
  • 15 groszy rabatu na 1 litr paliwa VERVA,
  • 10% rabatu na ofertę pozapaliwową (z wyłączeniem produktów alkoholowych, papierosów i doładowań kart telefonicznych).

Po kilku miesiącach funkcjonowania programu lojalnościowego „Orlen w portfelu”, spółka zdecydowała się na poszerzenie oferty skierowanej do inwestorów indywidualnych. Kolejnym krokiem było uruchomienie Akademii Inwestowania. Na platformie skierowanej do inwestorów indywidualnych zamieszczono materiały edukacyjne na temat rynku kapitałowego. Spółka umożliwiła pozyskanie wiedzy zarówno w zakresie podstawowym jak i zaawansowanym.

We współpracy z CFA Society Poland stworzono możliwość zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu międzynarodowego. Według ekspertów jest on podstawą do zarządzania finansami i podejmowania decyzji inwestycyjnych. „Orlen w portfelu” był skierowany jedynie do akcjonariuszy spółki, natomiast Akademia Inwestowania jest dostępna dla każdego.

Programy edukacyjne stworzone przez PKN Orlen oraz specjalistów CFA Society Poland mają poszerzyć wiedzę akcjonariuszy i zwiększyć ich świadomość inwestycyjną. Spółka liczy również na większe zainteresowanie inwestycjami długoterminowymi, co może przyciągnąć więcej chętnych osób na warszawską giełdę.

Zobacz także: Fuzja Orlen i Lotos. Co wiemy o największej transakcji M&A w historii Polski

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.