Przejdź do treści
MICROSOFT APPLE KAPITALIZACJA
Kategoria::
Kategoria

Microsoft dogonił Apple i stał się jedną z dwóch najdroższych spółek na świecie. Kapitalizacja obu firm zbliża się do 3 bilionów dolarów

Microsoft powrócił na tron najcenniejszej spółki publicznej na świecie, wyprzedzając Apple po raz pierwszy od listopada 2021 r.


Zobacz także: Saxo Bank obniża ceny i prowizje w 2024 r. Koszty inwestycji w porównaniu do polskich bankowych domów maklerskich są dużo niższe

Wartość rynkowa Microsoftu w piątek wyniosła 2,89 biliona dolarów, nieznacznie więcej niż 2,87 biliona dolarów Apple'a. W poniedziałek 15 stycznia w USA jest Dzień Martina Luthera Kinga i w tym dniu sesja się nie odbyła. Obecnie Apple ma niewielką przewagę: dokładna kapitalizacja wynosi 2891,57 mld USD, a Microsoft 2887,21 mld USD.

Microsoft stopniowo zmniejszał tę lukę w ostatnich miesiącach. W ciągu ostatnich 12 miesięcy jego akcje wzrosły o 62,9%, podczas gdy akcje Apple'a wzrosły o 39,4%.

Akcje Microsoft są dostępna na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem.

Akcje Apple`a są dostępna na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem.

Zobacz także: Biedronka traci dynamikę wzrostu, ale pozostaje liderem. Akcje Dino reagują spadkiem

W 2024 roku akcje Microsoftu wzrosły o 3,3%, podczas gdy akcje Apple'a spadły o 3,4%.

Wycena Microsoftu na krótko przekroczyła kapitalizację rynkową Apple'a na początku tego tygodnia, ale spadła w późniejszym czasie.

Apple spędził ponad 500 dni jako najwyżej wyceniana spółka na giełdzie.

Jednym z czynników napędzających wzrost Microsoftu jest boom na oprogramowanie sztucznej inteligencji (AI). Firma agresywnie wdraża oprogramowanie Copilot AI w całym swoim portfolio, jej biznes chmurowy Azure otrzymał impuls ze wzrostu obciążeń AI, a jest również największym inwestorem w lidera oprogramowania AI OpenAI.

W międzyczasie Apple odnotowało cztery kolejne kwartały spadków przychodów rok do roku, ze względu na słaby popyt na telefony, komputery Mac i inny sprzęt.

Zobacz także: Apple przebija 3 biliony dolarów kapitalizacji - co z dalszą dominacją na giełdzie

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.

udostępnij: