Kategoria:
Kategoria

Analitycy z optymizmem patrzą na wyniki Nvidii. Spółka będzie korzystać na popularności AI

Akcje Nvidii w czwartkowej przedsprzedaży już rosną. To efekt dobrych wyników producenta za IV kwartał i możliwości rozwoju AI. 


Najnowszy raport Saxo Bank: które branże wyjdą obronną ręką z kryzysu? Od boomu technologicznego do supercyklu surowcowego

Producent półprzewodników podbił oczekiwania dotyczące zysków, wykazując skorygowany zysk na akcję w wysokości 88 centów przy przychodach w wysokości 6,05 mld dolarów. Wall Street oczekiwała 81 centów na akcję przy przychodach 6,02 mld dolarów, według FactSet. W pierwszym kwartale spółka rozpoznała przychody na poziomie 6,5 mld dolarów, wyprzedzając konsensus 6,31 mld dolarów.

Prezes Nvidii poinformował, że współpracuje z dostawcami usług w chmurze, aby zaoferować AI-as-a-service, sprzedając firmom dostęp do swojej platformy sztucznej inteligencji. „AI znajduje się w punkcie zwrotnym, co pozwala na szeroką adopcję w każdej branży” - powiedział Jensen Huang, prezes Nvidii.

Zuckerberg nie chce już przepalać pieniędzy Meta, bo to irytuje akcjonariuszy. Wprowadza płatne konta zweryfikowane na Facebooku

Oto co będzie przynosić zyski w najbliższych latach, po tym jak rynki finansowe i gospodarka się zmieniły - raport Saxo Bank

Możliwości AI wzbudziły zainteresowanie Wall Street

nvidia akcje saxo

Wykres Nvidia pochodzi z platformy SaxoInvestor dostępnej pod tym linkiem.

Analitycy Oppenheimer, kierowani przez Ricka Schafera, podnieśli swoją cenę docelową dla akcji z 250 USD do 275 USD. W notatce napisali, że głównym bodźcem wzrostu będzie rozwój działań firmy dzięki nowym możliwościom rozwoju AI. Podnieśli również szacunki dotyczące zysku na akcję w 2024 roku do 4,38 USD z 3,94 USD, po wynikach producenta chipów za czwarty kwartał fiskalny 2023 roku.

Analitycy Piper Sandler podnieśli również swoją cenę docelową do 275 USD z 225 USD i stwierdzili, że Nvidia wyczerpała swoje możliwości jeżeli chodzi o zwiększanie przychodów z sektora gamingowego. Zauważyli również, że możliwości AI będą napędzać nowy wzrost. Dla analityków według notatki najważniejsze jest podejście do zarządu jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję. 

Kryptowaluty przestaną być atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych – przewidują analitycy Saxo Banku

udostępnij: