Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Przełomowy sukces Threads od Meta Platforms. Mark Zuckerberg liczy na 1 mld użytkowników nowej aplikacji

W siedzibie Meta Platforms zapewne strzelają korki szampana dzięki Threads, nowej platformie przypominającej Twittera. Nie jest jednak jasne, jak ta początkowa popularność przekłada się na przychody. Wall Street szacuje ryzyka i mocne strony. 


Threads od Meta Platforms detronizuje konkurencję. Wall Street już szacuje zyski jakie wygeneruje nowy gracz na rynku social mediów

Jednym z aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jest przesunięcie użytkowników na Threads, które nie wyświetla reklam, w porównaniu do reklamowych platform Facebooka i Instagrama - będzie to miało wpływ na wzrost przychodów Meta. Ponadto, nieznane są również konsekwencje popularności Threads dla Twittera.

W poniedziałek Mark Zuckerberg ogłosił w swoim wpisie na temat Threads, że platforma zanotowała ponad 100 milionów rejestracji w ciągu weekendu, co stanowi zaskakujący debiut. Z kolei Adam Mosseri, szef Instagrama, w ostatnich wywiadach powiedział, że Meta nie ma natychmiastowych planów dotyczących monetyzacji Threads.

27 zagranicznych spółek z branży ochrony zdrowia, w których analitycy widzą duży potencjał wzrostu

Popularność Threads i potencjał wzrostu - klucz do przyciągnięcia reklamodawców

Pomimo obiecującej liczby rejestracji, sam fakt logowania się użytkowników nie wystarczy, aby przyciągnąć reklamodawców. Kluczowe jest, jak długo ludzie będą korzystać z platformy, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby to ocenić. Mark Zuckerberg wyraził przekonanie, że Threads w końcu może przyciągnąć miliard użytkowników, a jeśli nawet zbliży się do tego imponującego wskaźnika, oznaczać to będzie wzrost przychodów z reklam i zysków dla Meta.

Zdaniem ekspertów, zachowanie użytkowników na Threads będzie miało znaczący wpływ na rentowność platformy. Reklamodawcy zwracają uwagę na to, ile czasu spędzają użytkownicy na witrynie, ponieważ to właśnie w tym oknie czasowym mogą dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców. Długotrwałe zaangażowanie użytkowników może przyciągnąć większą liczbę reklamodawców i przyczynić się do wzrostu przychodów Meta.

Mark Zuckerberg, CEO Meta, wyraził swoje przekonanie, że Threads ma ogromny potencjał i może osiągnąć skalę nawet miliarda użytkowników. Taki wynik mógłby przynieść olbrzymie korzyści finansowe dla Meta, zwłaszcza jeśli udałoby się w pełni wykorzystać możliwości reklamowe platformy.

Jest to z pewnością ambitny cel, ale czas pokaże, czy Threads będzie w stanie osiągnąć tę imponującą liczbę użytkowników. W międzyczasie inwestorzy i obserwatorzy rynku niecierpliwie czekają na dalszy rozwój tej nowej platformy społecznościowej i jej wpływ na strategię reklamową Meta.

Threads, konkurencyjna aplikacja do Twittera, zbiera już pierwsze opinie. Meta stawia na razie na amerykańskich użytkowników

Wall Street przewiduje znaczący wzrost użytkowników i potencjalne wyzwania

Mark Mahaney, analityk Evercore ISI, w swoim weekendowym raporcie badawczym szacuje, że platforma Threads może osiągnąć 200 milionów aktywnych użytkowników dziennie w ciągu najbliższych kilku lat. Przewiduje również, że ta ekspansja może przynieść roczne przychody w wysokości 8 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu do jego obecnej prognozy przychodów na rok 2025. Taki wzrost mógłby przyczynić się do wzrostu zysku na akcję o 6% do 7%.

Nowa aplikacja Threads od Meta jako największa konkurencja Twittera startuje w tym tygodniu

Mahaney, który utrzymuje swoją rekomendację „Outperform" oraz cenę docelową akcji na poziomie 350 USD, opisuje Threads jako „czystszą, prostszą, bardziej autentyczną wersję Twittera”. Jednak zauważa również pewne braki, takie jak pełnotekstowe wyszukiwanie, funkcja „obserwujących" oraz wersja internetowa. Ponadto, Meta jeszcze nie wprowadziła swojej usługi na rynek europejski, czekając na wyjaśnienie, jak zgodzić się z unijnymi przepisami dotyczącymi prywatności.

Akcje Meta Platforms są dostępne w Saxo Banku dostępne pod tym linkiem.

meta platforms

Europejskie spółki z sektora obronności mają dalej przed sobą mocne perspektywy wzrostu – oceniają analitycy Saxo Bank

Analityk zwraca uwagę na jedno z kluczowych wyzwań, jakie stoją przed Threads, czyli utrzymanie zdrowego wzrostu użytkowników bez „kanibalizowania zaangażowania użytkowników na Facebooku i Instagramie”. Meta będzie musiała skoncentrować się na strategii, która pozwoli na rozwinięcie Threads bez negatywnego wpływu na jej istniejące platformy społecznościowe.

Prognozy Mahaneya sugerują, że Threads ma potencjał do osiągnięcia znaczącej popularności i generowania znaczących przychodów dla Meta. Jednak przyszłe wyniki i strategia platformy będą kluczowe dla oceny jej powodzenia na rynku oraz wpływu na pozostałe usługi społecznościowe Meta.

Nowe funkcje Meta i wyzwania związane z generowaniem dochodów

Dodanie nowych funkcji do istniejących aplikacji zawsze stwarza interesującą kwestię dla Meta. Przykładem tego jest funkcja Reels, która umożliwia tworzenie krótkich filmów wideo w stylu TikTok. Jednak w ostatnich kwartałach Reels nie przynosił takich zysków jak inne części platformy Facebooka i Instagrama, dlatego firma podejmuje działania w celu poprawy tej sytuacji.

Zarządzanie nowymi funkcjonalnościami i generowanie dochodów to wyzwanie, przed którym Meta stoi regularnie. Przeszłość pokazuje, że wprowadzanie nowych usług nie zawsze przynosi natychmiastowe rezultaty finansowe. Istnieje potrzeba kontynuowania pracy nad doskonaleniem tych funkcji, aby przyciągnąć większą liczbę użytkowników i efektywnie generować dochody.

Meta jest świadoma znaczenia inwestowania w rozwój swoich platform i wprowadzanie innowacyjnych funkcji, które przyciągają uwagę użytkowników. Dążenie do doskonałości w zakresie zarówno użytkowości, jak i możliwości generowania dochodów jest kluczowym elementem strategii Meta.

Przyszłość Reels pozostaje niepewna, ale Meta podejmuje działania w celu poprawy rentowności tej funkcji. Istnieje silne przekonanie, że poprzez dalsze inwestycje i doskonalenie, Meta może przyciągnąć większą liczbę reklamodawców i wygenerować znaczące przychody z Reels.

Praca nad usprawnieniem i optymalizacją nowych funkcji jest nieodłączną częścią strategii Meta. Ważne jest, aby obserwować dalszy rozwój Reels i inne nowości, które wprowadza Meta, i ocenić, jak wpływają one na przychody i wyniki finansowe firmy.

Akcje Meta i Amazon mogą wzrosnąć o 20% dzięki technologicznym innowacjom. Wall Street wierzy w potencjał sztucznej inteligencji

Threads zyskuje na popularności kosztem Instagrama - analiza analityka

Wpływ Threads na rynek i użytkowników Instagrama jest tematem, o którym w poniedziałek w swoim raporcie badawczym wspomniał analityk RBC Capital, Brad Erickson. Erickson zauważa, że mimo że 100 milionów użytkowników Threads w mniej niż tydzień to nie jest pełne wykorzystanie platformy, to z pewnością stanowi obiecujący początek. Jednak istnieje obawa, że przeniesienie części zaangażowania z Instagrama na Threads może powodować kanibalizację wśród aplikacji Meta.

Obserwowanie oznak kanibalizacji staje się kluczowe, ponieważ Instagram, część rodziny aplikacji Meta, wydaje się agresywnie przenosić część swojego zaangażowania na Threads. Jest to zrozumiałe, ponieważ Instagram chce wykorzystać obecny trend wzrostu adopcji Threads. Jednak konsekwencje takiego przenoszenia użytkowników wciąż są nieznane i wymagają dalszej obserwacji.

Analiza Ericksena sugeruje, że pomimo obiecującego debiutu Threads, Meta będzie musiała monitorować sytuację, aby zrozumieć, jak przeniesienie zaangażowania z Instagrama na Threads wpływa na jej platformy i akcjonariuszy. Zdaniem analityka, istotne jest zrozumienie, czy Threads stanowi dodatkowy źródło przychodów dla Meta czy też może wpływać na inne obszary działalności firmy.

Rynkowi obserwatorzy oczekują dalszego rozwoju Threads i wyników finansowych Meta w kontekście tej nowej platformy społecznościowej. Będą śledzić, jak Meta radzi sobie z wyzwaniami kanibalizacji i czy Threads będzie miało znaczący wpływ na strategię reklamową i przychody Meta.

Warren Buffett i jego fascynacja Apple: strategiczna inwestycja na lata

udostępnij: