Kruk rekomenduje wypłatę 5 zł dywidendy na akcję za 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 mar 2018, 11:56

Kruk rekomenduje wypłatę 5 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

Zarząd Kruka zarekomendował wypłatę dywidendy za 2017 r. w wysokości 5 zł na jedną akcję - łącznie tj. 94 mln zł, podała spółka. Stanowi to jedną trzecią wstępnego, szacunkowego zysku netto osiągniętego w 2017 roku i najwyższą wypłatę w historii spółki, podkreślił Kruk. 

"Zarząd Kruk informuje, że w dniu 6 marca 2018 roku zarząd spółki podjął uchwałę dotyczącą zamiaru rekomendacji zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy spółki w wysokości 5 zł na jedną akcję. Wypłata nastąpi z zysku netto spółki za 2017 rok, powiększonego o kwotę przeniesioną z utworzonego z zysków kapitału zapasowego"

czytamy w komunikacie.

Spółka ocenia, że wypłata dywidendy uwzględnia zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji, w tym przejęcia innych spółek, a także aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową. Zarząd nie wyklucza rekomendacji wypłaty dywidendy w kolejnych latach.

"Polski rynek zarządzania wierzytelnościami jest już rynkiem dojrzałym. Podaż nowych portfeli jest stabilna, a ceny płacone za portfele są jedne z najwyższych w Europie. Naturalnym następstwem będzie postępująca konsolidacja rynku. Szczególnie przy spadających stopach zwrotu z nowych inwestycji i problemach z zadłużeniem naszych konkurentów, my jesteśmy dzisiaj gotowi na aktywną rolę Kruka jako konsolidatora. Chcemy skutecznie realizować strategię dla naszych akcjonariuszy i dostarczać najlepsze rozwiązania dla naszych klientów - osób zadłużonych"

powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie. 

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews), #KRU

Ostatnie wiadomości