Catamarans przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 lut 2019, 15:05

Catamarans przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect

Catamarans, spółka realizująca projekt budowy floty katamaranów przeznaczonych na czarter na Seszelach, przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect, poinformował ISBnews prezes Paweł Sidorko.

"Dajemy inwestorom możliwość uczestniczenia w projekcie budowy własnej floty katamaranów z przeznaczonych na czarter na Seszelach. Są to jednostki o długości ponad 14 metrów, bardzo dobrych cechach nautycznych o bardzo bogatym wyposażeniu hotelowym. Są to obecnie najchętniej wynajmowane jednostki przez osoby z niewielkim doświadczeniem żeglarskim, ponieważ pozwalają wypoczywać w komfortowych warunkach w każdym miejscu, w którym w danym momencie jednostka się znajduje. Turystyka jachtowa będzie w skali globalnej rozwijała się w tempie ponad 5% przez najbliższe lata. Najbardziej dynamiczną częścią rynku czarterów są katamarany" - powiedział ISBnews Sidorko.

"Spółka przygotowuje się do pierwszej publicznej emisji akcji na NewConnect. Obecnie dzięki pieniądzom pozyskanym z programu unijnego (4-stock) kończymy przygotowywanie dokumentów ofertowych. Spółka ponadto zakupiła 50% udziałów w firmie EasYachting, która pozyskała dotacje w formie 'bonu na innowacje' na rozwiązanie IT służące do organizacji eventów żeglarskich i motorowodnych. Platforma WEB i koncept aplikacji uzyskał bardzo wysoką ocenę PARP podczas weryfikacji wniosku o dofinasowanie" - dodał prezes.

Wskazał też, że operator już wstępnie zakontraktował flotę katamaranów. Spółka ma je kupić w II kw. 2019 roku i już w tym czasie będzie uzyskiwać przychód pomimo tego, że katamarany będą przygotowywane do wydania w III kwartale lub na początku IV kwartału 2019 roku. "Spółka celuje w osiągnięcie progu rentowności już w 2020 r." - zaznaczył Sidorko.

Catamarans działa jako armator jachtów na rosnącym rynku czarterów katamaranów w popularnych destynacjach turystycznych. Docelowo planuje przekazanie floty profesjonalnemu operatorowi z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu czarterem oraz wdrożenie aplikacji mobilnej dla czarterujących jachty.

"Czartery jachtów, w tym szczególności jachtów wyższej klasy, są mocno odporne na wahania koniunktury w gospodarce i w turystyce. Będziemy mieć przewagę dzięki wykorzystaniu Big Data o czarterach i żeglarzach. Zespół Catamarans oraz podmiotów współpracujących ze spółką posiada unikalną wiedzę i doświadczenie, w tym wiedzę o rynku czarterów na Seszelach, a model biznesu umożliwia zmianę lokalizacji w zależności od aktualnych trendów na rynku czarterów jachtów" - stwierdził szef spółki.

Catamarans to spółka realizująca projekt budowy floty katamaranów z przeznaczonych na czarter na Seszelach, przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

Ostatnie wiadomości