Medinice: Urząd Patentowy Japonii przyznał ochronę patentową dla wynalazku Kaniula | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2022, 12:49

Medinice: Urząd Patentowy Japonii przyznał ochronę patentową dla wynalazku Kaniula

Medinice – notowana na GPW spółka tworząca zaawansowane technologie medyczne z obszaru kardiologii – otrzymała informację od Urzędu Patentowego Japonii o przyznanej ochronie patentowej dla wynalazku Kaniula do przezskórnej małoinwazyjnej kaniulacji żyły głównej. Celem projektu jest umożliwienie wykonania zabiegów małoinwazyjną metodą przezskórną, a także optymalizacja ukrwienia pacjenta podczas krążenia pozaustrojowego. Medinice realizując założony plan rozwoju, aktualnie znajduje się przed zakończeniem badań fazy przewlekłej dla dwóch ze swoich kluczowych projektów: MiniMax oraz Cool Cryo, a na 2023 r. planowane jest zakończenie fazy badań klinicznych w PacePress.

- Przed wyjściem na zdywersyfikowane rynki zbytu, koncentrujemy się m.in. na działaniach badawczo – rozwojowych oraz zapewnianiu odpowiedniej ochrony patentowej wynalazków. Obecnie w portfolio mamy kilkanaście projektów, jednym z nich jest kaniula do żyły głównej. Wynalazek do tej pory posiadał ochronę m.in. Europejskiego Urzędu Patentowego, a od teraz także Urzędu Patentowego Japonii. – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu i znaczący akcjonariusz Medinice S.A. – Kaniula to nowoczesny projekt, który jest małoinwazyjną i dość tanią metodą służącą do wsparcia zabiegów związanych z poprawą krążenia i optymalizacją ukrwienia, w szczególności w górnej części ciała pacjenta. Jednak to wysokie powodzenie skuteczności tego produktu sprawia, że pokładamy w nim duże nadzieje – dodaje.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w małoinwazyjnej kardiologii i kardiochirurgii. To właśnie z uwagi na międzynarodowy potencjał projektów, Medinice na bieżąco dokonuje zgłoszeń patentowych. Do tej pory firma wystosowała łącznie ponad 50 zgłoszeń na całym świecie.

Pipeline spółki liczy kilkanaście projektów, z których pięć jest kluczowych. Mowa o MiniMax, Cool Cryo, EP Bioptom, AtriClamp oraz PacePress.

- PacePress to to elektroniczna opaska uciskowa, która ma zmniejszać ryzyko wystąpienia krwiaka po implementacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca. Projekt aktualnie znajduje się w fazie badań klinicznych w czterech ośrodkach, a niedługo do badań dołączy piąta klinika. Z zakończeniem wspomnianych badań klinicznych celujemy na przyszły rok. Certyfikację planujemy uzyskać na rynku europejskim, a pierwsze rozmowy z kontrahentami już trwają. – przekonuje Sanjeev Choudhary.

Środki na rozwój projektów spółki pochodzą m.in. z publicznej emisji akcji, w ramach której w 2021 r. Medinice pozyskało ponad 24 mln zł.

O spółce Medinice:

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 r. działającą w branży technologii medycznych. Firma zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych rozwiązań z obszaru kardiologii i kardiochirurgii. W portfolio Medinice znajduje się kilkanaście projektów na różnym etapie rozwoju. Wszystkie projekty mają potencjał globalny. Projektami priorytetowymi są: elektroda ”2w1” do ablacji przezskórnej MiniMax, system do krioablacji CoolCryo oraz PacePress - elektroniczna opaska uciskowa, której celem jest zmniejszającej ryzyko wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implementacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów. Firma współpracuje z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce i innych krajach europejskich. Spółka od 2020 r. notowana jest na Głównym Rynku GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #ICE

Zobacz także: Medinice SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości