Do Rady Naukowej Medinice dołącza jeden z najlepszych kardiochirurgów Nowego Jorku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lis 2022, 09:01

Do Rady Naukowej Medinice dołącza jeden z najlepszych kardiochirurgów Nowego Jorku

Medinice – notowana na GPW spółka z sektora MedTech – powołała nowego członka Rady Naukowej. Skład Rady zasilił dr Valavanur A. Subramanian – światowej klasy naukowiec, okrzyknięty przez magazyn New York Times jednym z najlepszych kardiochirurgów Nowego Jorku. Zadaniem Rady Naukowej Medinice jest wsparcie spółki w pozyskiwaniu projektów od naukowców z Polski i ze świata oraz ocena potencjału medycznego wynalazków. Dr Subramanian dołącza do zacnego grona ekspertów działających w obszarze kardiologii i kardiochirurgii: prof. Paula Gründeman’ a, prof. Piotra Suwalskiego oraz dr hab. Sebastiana Steca.

- Miło mi poinformować, że do znakomitego grona Rady Naukowej Medinice dołączył dr Valavanur A. Subramanian – uznany specjalista z dziedziny kardiochirurgii i jeden z najlepszych ekspertów Nowego Jorku. To dla mnie ogromny powód do dumy. Wiedza i wieloletnie doświadczenie dr. Subramaniana z pewnością pozwoli nam otrzymać cenne wsparcie w rozwoju prowadzonych rozwiązań oraz zwiększy rozpoznawalnoś

Medinice w międzynarodowym środowisku. To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza na obecnym etapie rozwoju, kiedy to zbliżamy się do kluczowych faz naszych projektów. – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu i znaczący akcjonariusz Medinice S.A. – Mało która spółka z rodzimego rynku może pochwalić się tak zacnym gronem współpracowników – dodaje.

Biznes Medinice od lat wspierany jest przez grupę uznanych autorytetów medycznych, którzy opiniują proponowane rozwiązania i koncepcje wynalazków. Są to m.in.: prof. Paul Gründeman – doświadczony badacz i współwynalazca urządzenia do stabilizacji tkanek serca Octopus® aktualnie produkowanego przez giganta Medtronic., prof. Piotr Suwalski – profesor kardiochirurgii, naukowiec, innowator, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Klinicznego MSWiA oraz dr hab. Sebastian Stec – lekarz z ponad 20- letnim stażem, członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Od teraz skład Rady Naukowej Medinice zasila także dr Valavanur A. Subramanian, który jest przewodniczącym Oddziału Kardiochirurgii w Szpitalu Lenox Hill na Manhattanie. Magazyn New York Times wymienia go wśród najlepszych kardiochirurgów Nowego Jorku w ciągu ostatnich 15 lat. Brał udział w wielu konferencjach medycznych, od Filipin po Europę i Indie. Jego innowacyjne badania uczyniły go jednym z pionierów w małoinwazyjnej i zrobotyzowanej kardiochirurgii. Dr Subramanian jest założycielem i byłym prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Małoinwazyjnej (ISMICS). To także autor ponad 150 artykułów o tematyce medycznej.

Główną misją biznesową Medinice jest wprowadzenie na rynek rewolucyjnych rozwiązań medycznych, które będą pozytywnie wpływać na sektor ochrony zdrowia w Polsce i zagranicą. W portfolio spółki znajduje się kilkanaście projektów, z czego kilka jest kluczowych. – Niedługo chcemy zakończyć badania fazy przewlekłej w projektach MiniMax i Cool Cryo, a w przyszłym roku trwającą obecnie fazę badań klinicznych w PacePress. Niebawem zaprezentujemy najnowsze szczegóły naszego pipeline’ u. – przypomniał Sanjeev Choudhary. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy w stanie skomercjalizować nasz pierwszy produkt. Jestem dobrej myśli – dodał.

O spółce Medinice:

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku, działającą w branży MedTech. Spółka zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych rozwiązań z obszaru kardiologii i kardiochirurgii. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów w Polsce i za granicą. W portfolio Medinice znajduje się kilkanaście projektów na różnym etapie rozwoju, aktualnie zespół koncentruje się na 5 kluczowych: MiniMax – elektroda 2 w 1., służąca do wykonywania zabiegów ablacji prądem, EP Bioptom – elektrofizjologiczna elektroda diagnostyczna służąca do endomiokardialnej biopsji, PacePress – opatrunek uciskowy, zmniejszający ryzyko wystąpienia krwiaka, CoolCryo – kriopalikator do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej oraz AtriClamp – innowacyjna technologia zamknięcia uszka lewego przedsionka serca. Spółka od grudnia 2020 roku jest notowana na Rynku Głównym GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #ICE

Zobacz także: Medinice SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost