ASBIS prezentuje i wprowadza na rynek nowe urządzenie do walki z koronawirusem – Perenio Ionic Shield
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
10 cze 2021, 13:10

ASBIS prezentuje i wprowadza na rynek nowe urządzenie do walki z koronawirusem – Perenio Ionic Shield

Spółka ASBISc Enterprises Plc, dystrybutor i dostawca rozwiązań IT i IoT, opracował oraz zaprojektował dyfuzor jonowy Perenio Ionic Shield. Dziś miała miejsce Europejska prezentacja innowacyjnego produktu do walki z koronwirusem.

CEO ASBIS Group, Siarhei Kostevitch w łatwy i przystępny sposób zaprezentował właściwości oraz możliwości urządzenia stworzonego do ochrony przed wirusami. To kolejny produkt własny w portfolio spółki, który będzie dystrybuowany za pośrednictwem jej kanałów sprzedaży.

Co to jest Perenio Ionic Shield?

Perenio Ionic Shield to urządzenie emitujące zestaw jonów, chroniący przed koronawirusami, również SARS-CoV-2.

Wspomniany zestaw jonów składa się z:

  • soli magnezu,
  • potasu,
  • cynku,
  • platyny,
  • złota.

zestaw jonów


Komponent jest w formie wymiennych kapsułek, gdzie jedna kapsułka wystarcza na 12 miesięcy, a okres ważności nieużywanej to 7 lat od daty produkcji.
 

kapsułki wymienne

Zobacz także: Asbis miał w I kw. 2021 r. 15,1 mln USD zysku netto j.d. wobec 2,2 mln USD rok wcześniej

Kto i jak powinien używać dyfuzora?

Dla wszystkich. ASBIS poleca stosować produkt w pomieszczeniach zamkniętych, a dzięki temu że urządzenie jest kompaktowe, zachęca do używania go w samochodach (np. taxi), w biurze, można go wygodnie umieścić na biurku między pracownikami. Ponadto sieć urządzeń Perenio Ionic Shield, które zostaną rozstawione co 3 metry będzie nas chronić w miejscach publicznych, lotniskach, dworcach lub centach handlowych.
 

funkcje jonizatora


„Rozpoczęliśmy naszą pracę koncentrując się na najbardziej obecnie istotnym patogenie, czyli koronawirusach, w tym Sars-CoV-2. Sama technologia pozwala nam jednak na dostosowanie jej do ochrony naszego zdrowia przed innymi patogenami. W planach mamy opracowanie ochrony przeciwko grypie, astmie, czy też różnym typom alergenów. Oznacza to, że kupując jedno urządzenie teraz, w przyszłości dzięki wymianie kapsułki możemy uzyskać znacznie szerszą ochronę. Będziemy nad tym z pewnością pracować” – powiedział Serhei Kostevitch.

Według badań, najefektywniejsze stężenie jonów oscyluje do 2 metrów. Zalecana przez producenta, minimalna odległość między urządzeniem, a człowiekiem to 25 cm. Urządzenie jest bezpieczne tak samo dla ludzi, jak dla zwierząt.
 

bezpieczne dla ludzi i zwierząt


Urządzenie dzięki wbudowanej baterii może działać do 6 godzin zdalnie. Można je ładować za pomocą zasilacza typu C, może być również stale podłączone do prądu. Dyfuzor jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga dodatkowych instalacji oraz konfiguracji.

Zobacz także: Asbis finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.