Genomtec przyspiesza proces komercjalizacji technologii szybkiego testowania Genomtec ID

Genomtec przyspiesza proces komercjalizacji rozwijanej przez siebie platformy Genomtec ID

Genomtec, notowana na NewConnect spółka z branży MedTech, która rozwija zaawansowaną technologię w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem, wchodzi w etap komercjalizacji swojego rozwiązania.

Genomtec to notowana od 2021 roku na NewConnect spółka, która rozwija autorską technologię do szybkiej diagnostyki w miejscu opieki nad pacjentem. W przeciwieństwie do Scope Fluidics, który swoją platformę PCR|ONE stworzył w oparciu o technologię PCR, Genomtec wykorzystał w Genomtec®ID technologię RT Lamp. Po latach prac w laboratorium spółka wchodzi w etap komercjalizacji swojego rozwiązania.

Zobacz także: Scope Fluidics sprzedaje Curiosity Diagnostics, spółkę która rozwijała PCR|ONE, za 170 mln USD do Bio-Rad Laboratories Inc

Prospekt emisyjny, przegląd opcji strategicznych, certyfikacja i pierwsze umowy dystrybucyjne

Ostatnie miesiące przyniosły szereg wydarzeń w Genomtec, a wszystkie mają na celu przybliżyć spółkę do do komercjalizacji stworzonej przez spółkę autorskiej technologii i wygenerowania dla akcjonariuszy jak największej wartości, przekonuje CEO i założyciel spółki Miron Tokarski.

- Po latach prac B+R i rozwijania platformy Genomtec ID przechodzimy do fazy komercjalizacji. Certyfikacja urządzenia, zawieranie umów dystrybucyjnych w celu walidacji w warunkach rzeczywistych, wycena posiadanej własności intelektualnej i poszukiwanie doradcy do przeprowadzenia ewentualnej transakcji służy maksymalizacji wartości wypracowanej przez nasz zespół dla akcjonariuszy Genomtec. W najbliższych dniach planujemy szerzej zaprezentować inwestorom co do tej pory udało nam się osiągnąć i przedstawić plany na przyszłość. - mówi CEO Miron Tokarski

Zobacz także: O Genomtec ID, testach na COVID19 w technologii LAMP i przyszłości diagnostyki genetycznej po epidemii koronawirusa – Miron Tokarski CEO Genomtec

Genomtec proceduje obecnie prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w celu przeniesienia notowań na rynek główny GPW. Ponadto we wrześniu tego roku spółka ogłosiła przegląd opcji strategicznych oraz zleciła wycenę stworzonych przez siebie wartości intelektualną do niezależnej firmy analitycznej. Dodatkowo spółka jest na etapie wyboru doradcy w obszarze M&A.
 

GENOMTEC_ID_new


W czerwcu tego roku Panel Genomtec®ID do wykrywania infekcji dróg oddechowych 5-PLEX uzyskał znak CE i może być przedmiotem dystrybucji na terenie 27 krajów Unii Europejskiej oraz w Islandii, Norwegii i Liechtensteinie. Do tej pory spółka podpisała umowę na dystrybucję stworzonego przez nią rozwiązania z partnerami na terenie Grecji, Belgii, Holandii, Luksemburga oraz Tajwanu. Ponadto spółka prowadzi już teraz badania rejestracyjne IVDR dla Genomtec®ID aby urządzenie posiadała od razu certyfikację rozwiązania gdy będą obowiązywać nowe regulacje. O tym na jakim etapie są poszczególne działania Genomtec i jakie są możliwe ścieżki komercjalizacji stworzonej technologii spółka opowie na spotkaniu z inwestorami już w najbliższą środę.

Zobacz także: Prezentacja platformy GenomtecID oraz plany rozwoju Genomtec [Wideokonferencja spółki]

Prezentacja Genomtec ID i planów spółki

W środę, 23 listopada o godz. 11:00 podczas konferencji stacjonarnej w Warszawie przedstawiciele spółki zaprezentują działanie platformy GenomtecID oraz omówią plany rozwoju Genomtec. Spotkanie będzie dostępne również w formule webinaru online. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zadawać pytania online.

W spotkaniu będą uczestniczyli:

  • Miron Tokarski, prezes zarządu i współzałożyciel,
  • Michał Wachowski, członek zarządu,
  • Charudutt Shah, członek zarządu,
  • Richard Moore, dyrektor ds. technologii,
  • Tomasz Matusiak, specjalista ds. systemów mikroprzepływowych.

Adres konferencji: Warszawa, kompleks biurowy „Nowogrodzka Square”, al. Jerozolimskie 93, HubHub, piętro 2, sala North.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu stacjonarnym proszone są o zgłoszenie pod adresem e-mail: investors[at]genomtec[dot]com
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.