Nowe prognozy dla bitcoin - jaka będzie cena najważniejszej kryptowaluty pod koniec 2019 roku?
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
06 wrz 2019, 08:48

Nowe prognozy dla bitcoin. Jaka będzie cena najważniejszej kryptowaluty pod koniec 2019 roku?

Pod koniec roku Bitcoin będzie wart 28 000 USD lub mniej niż 9 000 USD – wynika z prognoz ekspertów rynku kryptowalutowego. Za wzrostami ceny BTC ma stać m.in. nasilająca się wojna handlowa na linii USA – Chiny. Niektórzy guru, jak John McAfee, podtrzymują że zobaczymy wielki rajd na Bitcoinie, który w 2020 roku może kosztować nawet... 500 000 USD.

Tegoroczny rajd na Bitcoinie był imponujący, ale do czasu. Dokładnie do końca czerwca. Od ponad 2 miesięcy kurs BTC/USD konsoliduje się w przedziale 9 400 – 13 000 USD. Pojawia się pytanie jak się zakończy ta konsolidacja: wybiciem dołem czy górą?

Postanowiliśmy zebrać najważniejsze i najbardziej odważne prognozy dla Bitcoina z ostatnich dni i tygodni. Zaczynamy od tych najbardziej „byczych”, a kończymy tymi najbardziej „niedźwiedzimi”.

Wykres – BTC/USD AT

BTCUSD

Zobacz także: Prognozy dla BTC na drugą połowę 2019. 0 lub 28 000 USD – tyle może być wart Bitcoin według ekspertów

Bitcoin to szansa dla ludzkości - Anthony Pompliano

„Bitcoin to szansa dla połowy ludzkości na uniknięcie negatywnych efektów inflacji. [...] To jest tylko kwestia czasu, gdy Bitcoin znajdzie się w dosłownie każdym portfelu inwestora instytucjonalnego” – tej treści tweety zelektryzowały pod koniec sierpnia społeczność fanów kryptowalut używającą tego komunikatora. Ich autorem był Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital VC, znany zwolennik Bitcoina.
 

Capture

W 2020 roku zobaczymy Bitcoina po 500 000 USD - John McAfee

W 2020 roku zobaczymy Bitcoina po 500 000 USD – stwierdził John McAfee. Tym samym obniżył o 50% swoją prognozę, bo do niedawna upierał się, że do końca 2020 roku kryptowaluta będzie warta 1 mln USD. „Trend wzrostowy na Bitcoinie na chwilę wyhamował i już wszyscy się martwią. Ludzie, co z wami u licha! Popatrzcie co stało się z kursem w ostatnich miesiącach – wzrósł drastycznie!” – wykrzyczał McAfee na Twitterze.

Warto przypomnieć, że McAfee jest bardzo ekscentryczną postacią. Obecnie ukrywa się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości na jachcie u wybrzeży Kuby, bo nie płacił przez kilka lat podatku dochodowego ze względów ideologicznych. Poza tym McAfee ponad 2 lata temu złożył publicznie niezwykle śmiałą obietnicę:
 

mcafee

Jeszcze w tym roku Bitcoin będzie wart 28 000 USD - Max Keiser

Znany ekspert Max Keiser, gwiazda TV, uważa, że jeszcze w tym roku kurs BTC/USD poszybuje w okolice 28 000 USD. Ma się tak stać za sprawą rosnącego i znajdującego się na rekordowo wysokim poziomie wskaźnika hash rate. Jak przypomina Keiser, wzrost tego wskaźnika zawsze poprzedza wzrost ceny BTC.
 

Notowania BTC/USD na tle hash rate

hash

Jesteśmy o dwa kroki od ceny 20 000 USD za BTC - Arthur Hayes

“Jesteśmy o dwa kroki od ceny 20 000 USD” – tweetnął kilka dni temu Arthur Hayes, szef giełdy BitMEX. Nie podał żadnych głębszych przemyśleń. Co ciekawe, wiadomość napisał znajdując się w Machu Picchu, dawnej stolicy imperium Inków.
 

hayes

Zobacz także: Roubini vs Hayes: gorąca debata na temat kryptowalut i bitcoin zakończona skandalem!

W tym roku Bitcoin zdrożeje do 20 000 USD - Michael Novogratz

Założyciel firmy inwestycyjnej Galaxy i znany miłośnik Bitcoina Michael Novogratz uważa, że jeszcze w tym roku cena Bitcoina urośnie do 20 000 USD, głównie za sprawą rosnącego zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych. Jego zdaniem, obecna konsolidacja to tylko przystanek w trendzie wzrostowym.

Jeśli wojna handlowa będzie eskalować, Bitcoin podrożeje do 20 000 USD - Clem Chambers

Clem Chambers, współzałożyciel ADVFN I znany ekspert rynku krytpowalutowego stwierdził kilka dni temu na łamach “Forbesa”, że jeśli wojna handlowa na linii USA – Chiny będzie eskalować, to jeszcze przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia zobaczymy Bitcoina po 20 000 USD. Dodał także, że drożeć będzie w takiej sytuacji złoto.

Może być pozytywna reakcja na kontrakty Bakkt - Denys Serhiichuk

„Analiza techniczna kursu BTC/USD, moim zdaniem, daje odmienne efekty od analizy fundamentalnej. AT wskazuje na to, że na Bitcoinie może się zaczynać trend spadkowy. Jednakże warto przypomnieć, że 23 września ruszą nowe kontrakty na Bitcoina – Bakkt BTC Futures. Na tę wiadomość rynek zareagował neutralnie, ale to nie znaczy, że po uruchomieniu kontraktów nie zobaczymy pozytywnego efektu na krytpowalucie” – napisał na portalu UToday Denys Serhiichuk, ekspert m.in W12, Platinum Listing & ICO Advisory, ATB Coin oraz publicysta TradingView.

Zobacz także: Pomimo wzrostu cen BTC opłacalność wydobycia kryptowalut pozostaje dramatycznie niska

W średnim terminie trzeba być ostrożnym – „Dave the Wave”

“Dave the Wave” (@davthewave) to jeden z najsłynniejszych anonimowych BTC-traderów. Ostatnio na swoim koncie twitterowym przyznał, że co prawda w długim terminie wciąż jest „byczy”, ale w średnim jest raczej „niedźwiedzi”. „Nie sądzę, żeby w ciągu najbliższych 2 lat Bitcoin osiągnął cenę 100 000 USD. Cykle na Bitcoinie się wydłużyły. Poza tym zmienność na tej kryptowalucie jest w tym roku o wiele mniejsza, niż w poprzednich latach, a to źle wróży kontynuacji trendu wzrostowego” – stwierdził trader.

Neutralnie - Mike McGlone (Bloomberg Intelligence)

Analityk Bloomberg Intelligence Mike McGlone stwierdził niedawno, że cena kryptowaluty do końca roku będzie się zachowywała neutralnie, czyli pozostanie w konsolidacji. Według niego za wcześnie na razie na jakiekolwiek gwałtowne ruchy kursu BTC/USD – czeka on na jakieś przełomowe dla kryptowaluty zdarzenia, by wybrać kierunek.

Byki na BTC nie mają lekko - Aayush Jindal

Kursowi BTC będzie trudno przebić się przez mocny opór w okolicach 10 000 USD – twierdzi Aayush Jindal, ekspert rynku kryptowalutowego z firmy InfoTricks, publicysta portalu NewsBTC. Jego zdaniem, analiza techniczna wskazuje, że na Bitcoinie trwa trend spadkowy, który będzie trudno odwrócić. Mogą się pojawić skoki ceny do 10 000 USD, ale według niego będą to tylko drobne korekty wzrostowe. „Mocne wsparcie dla kursu znajduje się w okolicach 9 500 USD. Jeśli zostanie przełamane, kurs może zniżkować z łatwością nawet w okolice 9 000 USD” – napisał Aayush Jindal.

Bitcoin oblał test na „bezpieczną przystań” - Peter Schiff

Znany miłośnik złota Peter Schiff, szef Pacific Capital, stwierdził, że Bitcoin oblał test na “bezpieczną przystań” podczas ostatniego okresu niepewności rynkowej związanej z wojną handlową USA – Chiny. Podkreślił, że takie aktywa jak złoto, jen japoński czy frank szwajcarski zyskiwały na wartości, podczas gdy kurs BTC/USD kierował się na południe. Dlatego, według Schiffa, przyszłość rysuje się przed Bitcoinem raczej nieciekawie.

Patrząc się na prognozy, jakie pojawiły się w ostatnich tygodniach, odnosimy wrażenie, że są one o wiele rozsądniejsze, niż np. na jesieni 2017 roku, gdy mieliśmy zaawansowaną hossę na Bitcoinie. Oczywiście, pojawiają się szalone przewidywania – takie jak prognoza Johna McAfee - ale chyba coraz mniej osób traktuje je poważnie.

Zobacz także: Rynek ICO umiera. W lipcu i sierpniu nie było żadnych ofert opartych o tokeny

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.