Ostatni moment, aby zapisać się na akcje Plantwear. Spółka przygotowuje się do debiutu na NewConnect
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 cze 2019, 10:27

Zostały już tylko 3 dni zapisów na akcje Plantwear. Spółka zebrała już ponad 1 mln zł

Plantwear od marca prowadzi publiczną emisję akcji na portalu CrowdConnect, w ramach której chce pozyskać 2,4 mln zł na stworzenie nowych linii produktów i ekspansję zagraniczną. Docelowo spółka zamierza wprowadzić akcje na rynek NewConnect. Zbiórka crowdfundingowa została przedłużona i kończy się 10 czerwca.

Spółce dotychczas udało się pozyskać ponad 1 mln zł, dzięki czemu osiągnęła 43% zakładanego celu. Dużą część z tej kwoty pochodzi od funduszu, który zainwestował w Plantwear 300 tys. zł. Spółka już raz przedłużyła zapisy na akcje, jednak teraz zapowiada, że nie ponowi tego działania.

emisja

Zobacz także: Plantwear przedłuża okres przyjmowania zapisów

Do końca zapisów zostały już tylko 3 dni

Zbiórka została przedłużona i trwa do 10 czerwca. Jeżeli emisja akcji zakończyłaby się w przewidywanym wcześniej terminie, to spółka pozyskałaby jedynie 700 tys. zł. Dzięki przedłużeniu znalazł się inwestor, który zainwestował 300 tys. zł. Co to za fundusz?

Fundusz, który zainwestował w Plantwear jest wpisany w rejestrze Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych, który prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego. Oprócz już przeprowadzonej inwestycji w akcje Plantwear, fundusz zapowiada, że do czasu debiutu na NewConnect podwyższy kapitał zakładowy spółki, który ma przekroczyć 5%. Niestety, poza wpłatą od funduszu, w przedłużonej części zbiórki nie wpłynęły dodatkowe, większe środki.

Zobacz także: Fundusz inwestuje w Plantwear, wpływy z emisji przekraczają 1 mln PLN

Wciąż można wziąć udział w ofercie zapisach na akcje Plantwear. Przypominamy, że jest to producent lifestylowych zegarków, biżuterii oraz okularów wykonanych z drewna. Spółka planuje debiut na NewConnect, ale wcześniej zdecydowała się zbiórkę crowdfundingową w celu wsparcia systematycznego powiększania portfolio produktowego i ekspansji zagranicznej.

W ramach oferty publicznej spółka zaoferowała 25% akcji, a cena za akcję wynosi 6,60 zł. Prezes spółki, Wiktor Pyrzyk, po osiągnięciu kwoty 500 tys. zł, zapewnił, że już ta suma jest sukcesem.

– Cieszy nas pozytywny odbiór oferty publicznej wśród inwestorów. Wpływy z emisji wykorzystamy wyłącznie do realizacji przedstawionej strategii rozwoju. Już obecnie zebrana kwota jest sukcesem i z pewnością pozwala nam zgodnie z założeniami zadebiutować na rynku NewConnect w tym roku – komentuje Wiktor Pyrzyk.

Zobacz także: Crowdfunding akcji Plantwear: co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na inwestycję?

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.