Crowdfunding akcji spółki Detalion Games z grupy PlayWay startuje już w poniedziałek
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 kwi 2020, 06:45

Kampania crowdfundingowa spółki Detalion Games z grupy PlayWay startuje w poniedziałek

27 kwietnia wystartuje crowdfunding akcji Detalion Games. Publiczna kampania crowdinvestingowa zostanie przeprowadzona na platformie CrowdConnect.pl.

W crowdfundingu udziałowym zostanie zaoferowany mały pakiet akcji o łącznej wartości do 350 tys. zł. Detalion Games zdecydował się na ograniczenie oferty crowdfundingowej ze względu na przeprowadzoną z sukcesem pierwszą transzę emisji akcji w ofercie prywatnej. W ciągu doby spółce udało się pozyskać 1 mln zł.

- Detalion Games jest pierwszą realizowaną przez nas ofertą publiczną, podzieloną na dwie transze. Pierwsza transza, w ramach tzw. cichej rundy inwestycyjnej, została skierowana do członków Klubu 149. W niecałe 24 godziny inwestorzy złożyli skuteczne deklaracje objęcia akcji o wartości ponad 1 mln zł – mówi Paweł Śliwiński, prezes INC.

Podział na transze, limit zapisów, ale cena taka sama

Co istotne, akcje w crowdinvestingu zostaną zaoferowane w takiej samej cenie emisyjnej, jak w pierwszej transzy. Ze względu na duże zainteresowanie, został ustalony limit nabywanych akcji. Każdy inwestor będzie mógł objąć akcje o wartości maksymalnie 10 tys. zł. O przydziale będzie decydować kolejność złożonych zapisów.

Z jednej strony, podział na transze zmniejsza liczbę akcji dostępnych dla inwestorów zamierzających wziąć udział w crowdfundingu udziałowym. Lecz z drugiej strony, zaoferowanie akcji Detalion Games w dwóch transzach minimalizuje ryzyko dla akcjonariuszy i zwiększa szansę na debiut spółki na NewConnect.

– Przyjęte przez nas rozwiązanie jest atrakcyjne dla inwestorów crowdfundingowych. Objęcie części emisji przez inwestorów należących do Klubu 149 przed emisją na CrowdConnect.pl daje gwarancję, że emisja dojdzie do skutku. Akcje spółki trafią przez to szybko na rynek publiczny – dodaje Paweł Śliwiński

Zobacz także: Grupa INC pozyskała w 24 godziny 1 mln zł dla Detalion Games

Reaktywacja studia znanego z kultowej serii gier Schizm

Detalion Games stanowi reaktywację studia znanego m.in. z gier serii Schizm oraz gry Sentinel: Strażnik Grobowca. Zespół deweloperski prowadzi Roland Pantoła. Zaczął on tworzyć gry już we wczesnych latach 90. XX w. pracując w tym czasie nad wieloma tytułami, w tym nad kultową serią Schizm.
 

screen18


Obecnie Detalion Games skupia się na nowej produkcji Nemezis: Mysterious Journey III. Gra ma charakter wymagającej przygodówki z licznymi łamigłówkami. Jest to główny projekt studia i to właśnie na jego dalszą realizację zostanie przeznaczona znaczna część pozyskanej kwoty. Połowa szacowanych prac nad grą została już zakończona. Premiera planowana jest na przełomie 2020/2021 r.

Oprócz kluczowej produkcji, Detalion Games dywersyfikuje działalność prowadząc prace preprodukcyjne dla gier m.in. z obszaru symulatorów, przy ścisłej współpracy z Grupą PlayWay. Spółka planuje debiut na NewConnect na jesieni 2020 r.

Zobacz także: KNF wyjaśnił jak powinien wyglądać crowdfunding inwestycyjny, aby platformy go oferujące nie naraziły się na kary pieniężne

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.