Aktualna sytuacja i plany rozwoju spółek z Grupy Movie Games – czat inwestorski z przedstawicielami zarządów
Obrazek użytkownika Czaty
13 lut 2023, 06:20

Aktualna sytuacja i plany rozwoju spółek z Grupy Movie Games – czat inwestorski z przedstawicielami zarządów

Movie Games to globalny wydawca gier. Spółka została założona przez Mateusza Wcześniaka i działa na rynku od 2016 roku. W skład grupy kapitałowej wchodzą takie spółki jak Image Games, Goat Gamez, Road Studio oraz Movie Games Mobile. Przedstawiciele wymienionych studiów przedstawią podczas czatu inwestorskiego plany rozwoju na najbliższe miesiące.

Image Games to spółka założona przez Movie Games i Platige Image. Firma łączy know-how Movie Games z zakresu game developmentu oraz doświadczenie Platige Image w tworzeniu wizualnego storytellingu. Spółka skupia się na realizacji gier RPG z sektora indie premium (AA). Obecnie pracuje nad nieujawnionym jeszcze projektem Rookie, którego partnerem produkcyjnym i jednym z glównych udziałowców jest Anshar Studios, studio, które współtworzyło m.in. Baldur’s Gate III, Outriders, Darksiders 3 czy Observer: System Redux.

Goat Gamez to studio założone przez Movie Games oraz Roberta Lewandowskiego. Spółka ostatnio zaprezentowała trailer swojej pierwszej gry Sports: Renovations. Specjalizacją studia mają być gry sportowe, a pierwsza z nich będzie symulatorem remontowania sportowych obiektów. Premiera tytułu planowana jest na 2023 rok, a na platformie Steam widnieje jeszcze niewydany projekt Star Strikers: Galactic Soccer.

Road Studio to deweloper symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych jednocześnie na motywie podróży. Obecnie spółka pracuje nad grą Alaskan Truck Simulator, której współwydawcą będzie brytyjski Green Man Gaming. Nowy wydawca zapewni spółce finansowanie w wysokości 1,075 mln EUR. Movie Games będzie natomiast odpowiedzialne za wykonanie portów gry na konsole obecnej generacji.

Movie Games Mobile to spółka, która powstała w odpowiedzi na potrzeby graczy mobilnych. Firma odpowiada za produkcję oraz portowanie gier mobilnych. Obecnie w przygotowaniu są takie produkcje jak Mr. Prepper czy Drug Dealer Simulator.

O aktualnej sytuacji i planach na 2023 rok będzie można porozmawiać z prezesami zarządów spółek z grupy Movie Games:

  • Image Games: Piotr Gnyp,
  • Goat Gamez: Piotr Kubiński,
  • Road Studio: Michał Puczyński,
  • Movie Games Mobile: Mikołaj Janiszewski.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego 2023 r. o godz. 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 13 lutego 2023 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.