Debiut ECC Games na New Connect. Co wiemy o spółce gamingowej której akcjonariuszem jest PlayWay
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
06 lut 2019, 18:13

Debiut ECC Games na NewConnect we wtorek. Co wiemy o spółce gamingowej, której akcjonariuszem jest PlayWay

Studio deweloperskie z Warszawy ECC Games zadebiutuje we wtorek, 12 lutego na parkiecie NewConnect. Zarząd GPW ogłosił decyzję w sprawie wprowadzenia akcji spółki do obrotu. Studio zajmuje się tworzeniem i produkcją gier wideo, zarówno autorskich jak i na zlecenie innych podmiotów. Na koncie ma m.in. Car Mechanic Simulator w wersji na urządzenia mobilne i Nintendo Switch. Spółka aktualnie pracuje nad pierwszym realistycznym symulatorem kierowcy driftowego - DRIFT19.

Autorskie gry i współpraca z innymi wydawcami

ECC Games dywersyfikuje portfolio gier. Tworzy zarówno gry w formule premium, jak i free-to-play. W pierwszym segmencie skupia się na autorskich pomysłach i kieruje je na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch. Natomiast gry w formule free-to-play, oparte na sprawdzonych markach, produkuje na platformy mobilne.

Oprócz produkcji autorskich gier, spółka współpracuje z innymi studiami wspomagając je w tworzeniu gier. ECC Games wyszukuje gry, które posiadają duży potencjał związany z poprawieniem ich jakości oraz monetyzacji. Następnie, w ramach współpracy z jej twórcami, podejmuje się wyprodukowania kolejnych części gry.

„Takie podejście, zdaniem Emitenta, umożliwia minimalizację ryzyka związanego z wydawaniem nowych gier z segmentu Free-to-Play oraz pozwala na optymalizację kosztów produkcji takich gier (Emitent tworząc nową wersję gry bazuje na kodzie źródłowym poprzedniej części).” - podaje ECC Games.

Przykładem takiej współpracy było stworzenie gry Car Mechanic Simulator 18 na systemy Android i iOS. Po sukcesie studio pracuje nad kolejną mobilną odsłoną tego popularnego cyklu. ECC Games współpracuje także ze znaną z NewConnect spółką Ultimate Games nad mobilną wersją hitu sprzedażowego Ultimate Fishing Simulator.

cms

Zobacz także: 9 spółek, które mogą przejść z NewConnect na główny rynek w 2019 r.

Symulator kierowcy driftowego

ECC Games to zespół deweloperów, grafików i projektantów, którzy pasjonują się motoryzacją, stąd powstał pomysł na stworzenie gry „DRIFT19” - pierwszego realistycznego symulatora kierowcy driftowego.

„DRIFT19 odda jak najwierniej wszystkie aspekty związane z dyscypliną sportu jaką jest drifting. Gracze będą kupować, a następnie modyfikować swoje samochody w wirtualnym garażu, aby przygotować je do startów w zawodach” - tłumaczy spółka.

Drift19_7

W grze mają znaleźć się wiernie odwzorowane, licencjonowane tory driftowe. Twórcy gry uzyskali licencję na wszystkie trasy należące do japońskiego kompleksu, legendarnych tras EBISU Circuit. Deweloperzy przenieśli je do gry z wykorzystaniem techniki skanowania trójwymiarowego.

Ponadto, by podnieść realizm gry, studio ściśle współpracuje z Pawłem Groszem, profesjonalnym kierowcą driftowym, wicemistrzem serii Drift Open z 2017 roku.

Drift19 ma zadebiutować na platformach growych w połowie 2019 r. Będzie dostępna na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz także: Do tej pory dywidendy wypłaciły CD PROJEKT, PlayWay i Ten Square Games. Którzy producenci gier mogą się dzielić zyskiem z akcjonariuszami

Wyniki finansowe

Spółka główne przychody czerpie z tytułu realizacji umów o dzieło oraz umów wydawniczych. Stanowiły one w okresie pierwszych 9 miesięcy 2018 roku 98,7% przychodów. Pozostałe przychody pochodziły ze sprzedaży gier autorskich, wydanych przed 2018 rokiem. W poprzednim roku przychody z produkcji własnych miały 22% udział.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. spółka wykazała przychody w wysokości 1,7 mln zł oraz zyski w wysokości 306 tys. zł. Był to wynik niemal trzykrotnie wyższy w porównaniu do analogicznych trzech miesięcy 2017 r.

Plany na przyszłość

Spółka w perspektywie najbliższych lat zamierza stać się jedną z wiodących firm tworzących gry na różne platformy o tematyce motoryzacyjnej. W ramach pracy nad produkcją gry Drift19, zespół ECC Games opracował innowacyjny mechanizm, który umożliwi tworzenie kolejnych gier o tematyce motoryzacyjnej. W perspektywie kilkunastu miesięcy studio planuje rozpocząć produkcję oraz wydanie kilku nowych gier opartych na tej tematyce.

Zobacz także: PlayWay największym zwycięzcą załamania w gamingu. Inwestorzy doceniają, że zamiast obiecywać, po prostu zarabia coraz więcej

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.