Kolejna ze spółek z grupy PlayWay zadebiutuje na giełdzie. Games Operators złożyła prospekt emisyjny do KNF
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
11 wrz 2019, 12:43

Na giełdę wejdzie jedna z ciekawszych spółek gamingowych: Games Operators z grupy PlayWay

Twórca i wydawca popularnej gry „911 Operator” spółka Games Operators na początku września złożyła prospekt emisyjny do KNF. To już 6. spółka z grupy PlayWay, która będzie obecna na giełdzie.

Warto się przyjrzeć spółce Games Operators, gdyż będzie to niewątpliwie jedno z ciekawszych IPO spośród spółek gamingowych na naszym rynku.

Sukces gry 911 Operator

Games Operators jest przede wszystkim spółką wydawniczą, która promuje i publikuje gry. Posiada też własne studio deweloperskie „Jutsu Games”. Jej najsłynniejszą produkcją jest gra „911 Operator”. Od premiery w lutym 2017 roku na platformie Steam ta gra sprzedała się liczbie w około 400 tys. sztuk. Ponad 80% graczy oceniło grę pozytywnie.

911 operator steam

Już w 2020 roku zostanie wydany sequel gry pod nazwą „112 Operator”. Właśnie trwa kampania crowdfundingowa gry na Kickstarterze, w której na 25 dni przed końcem już zebrano 71% oczekiwanej kwoty. Studio pracuje też nad kilkoma innymi projektami, w tym nad obiecującym tytułem „Counter Terrorist Agency”, który zostanie wydany jeszcze w tym roku. Jest to gra produkcji Play2Chill – innej spółki z grupy PlayWay. W planie wydawniczym jest jeszcze kilkanaście innych pozycji, które spółka wydaje przy współpracy ze studiami gamingowymi z całego świata.

Zobacz także: Ultimate Games i CreativeForge Games, podmioty zależne od PlayWay, z sukcesem zadebiutowały na New Connect. Ile spółek na giełdę może wprowadzić jeszcze PlayWay?

Po sukcesie pierwszych produkcji, spółka Games Operators szybko osiągnęła rentowność. Według opublikowanych danych, rok 2017 zakończyła z przychodami powyżej miliona złotych oraz z zyskiem netto w wysokości 749 tys. zł. Zaś w 2018 r. firma osiągnęła 5,4 mln zł przychodów ze sprzedaży. Pełne dane za 2018 i prawdopodobnie za I połowę 2019 r. poznamy wraz z publikacją złożonego w KNF prospektu akcji.

Osiągnięcie rentowności, posiadanie własnego IP (intellectual property) do gier oraz obiecujący pipeline dobrze wróży debiutowi Games Operators na giełdzie. Warto też zwrócić uwagę, że spółka nie działa sama na bardzo konkurencyjnym rynku gier, ale przy dużym wsparciu grupy PlayWay. To pozwala jej na łatwiejszy dostęp do kontrahentów oraz znaczące wsparcie przy promocji gier. Zaawansowane prace nad drugą odsłoną gry „911 Operator” i ciesząca się zainteresowaniem zbiórka na Kikstarterze świadczą też o powtarzalności sprzedaży gier opartych o ich własne IP.

Zobacz także: Debiuty i IPO w 2 połowie 2019 - sprawdzamy na jakim etapie są postępowania prospektowe w KNF 

Szósta spółka gamingowa z grupy PlayWay na giełdzie

Na rynku głównym już jest notowana jedna spółka z grupy PlayWay, Ultimate Games z kapitalizacją sięgającą niemal 100 mln zł. Ponadto na rynku NewConnect obecne są 4 kolejne podmioty, czyli CreativeForge Games, ECC Games, Moonlit Games oraz Movie Games. Ta ostatnia zamierza niedługo zmienić alternatywny parkiet na główny.

To nie koniec, oprócz Games Operators na giełdę wybierają się też inne spółki z grupy PlayWay. Zaawansowane prace przygotowawcze do debiutu prowadzi producent gier SimFabric. Także niedługo możemy usłyszeć o debiucie dewelopera i wydawcy gier Sonka. W późniejszym terminie prawdopodobnie wejdą na giełdę też spółki Atomic Jelly, Code Horizon, Polyslash, Duality Games i Punch Punk.

Zobacz także: 12 spółek, które mogą zadebiutować na NewConnect jeszcze w 2019 roku 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.