Debiut Klabatera jeszcze w październiku. Spółka gamingowa szykuje się również do najważniejszej premiery w tym roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 paź 2019, 10:53

Debiut spółki Klabater już w październiku. Premiera Crossroads Inn również

GPW zatwierdziła dokument informacyjny spółki gamingowej Klabater, dzięki temu debiut na NewConnect ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Przy okazji wejścia na giełdę nie będzie przeprowadzana oferta akcji. Warszawska spółka jest producentem oraz wydawcą gier, a w tym roku z sukcesem sprzedała swój premierowy tytuł „We. The Revolution”.

- Przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliśmy realizując plan rozwoju spółki. Zrealizowaliśmy do tej pory większość krótkookresowych celów i zgodnie z decyzją podjętą w marcu tego roku jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona spółek notowanych na giełdzie. Chcemy zadebiutować jeszcze w bieżącym miesiącu, najszybciej jak to możliwe – informuje Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater.

Również na październik zaplanowano premierę gry „Crossroads Inn”, czyli symulatora zarządzania karczmą. Oprócz tego, Klabater pracuje nad kolejną produkcją „Help Will Come Tomorrow”. Jak przekonywał członek zarządu spółki, Michał Gembicki, ma to być następca sukcesu „We. The Revolution”.

Zobacz także: Klabater zapowiada nowy tytuł wydawniczy – Help Will Come Tomorrow

Produkcje od Klabatera

O planach wejścia spółki na giełdę pisaliśmy już kilkukrotnie. Niedawno, bo we wrześniu spółka zapowiadała, że planuje zadebiutować na NewConnect do końca tego roku. Jak się okazuje, powinno się to udać jeszcze w tym miesiącu. Nadchodzącemu debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

- Plan rozwoju spółki zakłada jednoczesny rozwój w trzech głównych obszarach: wydawania gier, produkcji gier i usług dla deweloperów. Założyliśmy, że do końca 2020 roku wydamy ok. 10-12 tytułów w modelu wydawniczym, zakończymy prace developerskie i wprowadzimy do sprzedaży naszą pierwszą własną produkcję – grę Crossroads Inn, a także rozwiniemy działalność portingową w modelu wydawniczym. Dzisiaj jesteśmy już od krok od realizacji tych celów. Przed nami dwa najważniejsze wydarzenia w historii spółki – debiut na rynku publicznym i premiera flagowego tytułu – dodaje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater.

Klabater, oprócz przygotowań do debiutu, pracuje również nad swoją ostatnią premierą w tym roku. Będzie to symulator karczmy, a jego akcja została osadzona w świecie fantasy. „Crossroads Inn” zostanie wydane jeszcze w tym miesiącu, jednak spółka nie podaje daty dziennej. W lutym br. została przeprowadzona zbiórka crowdfundingowa na platformie Kickstarter, w ramach której spółka pozyskała 40 tys. USD na rozbudowę tytułu.

Na I kwartał 2020 roku Klabater szykuje już kolejną premierę. Trwają przygotowania do wydania gry „Help Will Come Tomorrow”. Będzie to produkcja osadzona w czasach Rewolucji Październikowej, podkreślająca nierówności społeczne, które występowały w Carskiej Rosji. Tytuł zostanie wydany zarówno na PC jak i konsole PS4, XBOX oraz Nintendo Switch.

W lipcu spółce przyznano 80 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na stworzenie prototypu nowego tytułu pod roboczą nazwą „Cyrk”. Co więcej, miesiąc później pozytywnie rozpatrzono wniosek o dotację w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – Go to Brand. Klabater może otrzymać nawet 300 tys. zł dofinansowania.

Zobacz także: 7 spółek, które planują debiut na NewConnect w najbliższym czasie

Klabater nie zwalnia tempa

Warszawska spółka planuje również kontynuację bestsellerowej serii „Skyhill” oraz portowanie kilku tytułów z PC na konsole, takich jak m.in. hitowe na PC Big Pharma. Jednak prace nad wydawaniem gier to nie wszystko.

W maju br. Klabater poinformował o podjęciu współpracy z Discovery Channel. Polska spółka podpisała umowę na stworzenie gry opartej o licencję programu telewizyjnego Discovery – Moonshiners (w Polsce znany pod tytułem Bimbrownicy). Premiera gry została zapowiedziana na jesień 2020 roku.

- W zanadrzu mamy też plany dotyczące wspólnych produkcji z Discovery Channel. Będą to duże projekty, ale jesteśmy ciągle na etapie planowania i uszczegóławiania koncepcji – podsumowuje Michał Gembicki.

Ponadto, niektóre tytuły od Klabatera zadebiutują na rynku chińskim. Spółka podpisała umowę z firmą CE-Asia Hong Kong Limited, co umożliwi jej sprzedaż wybranych produkcji. Gry będą dostępne na popularnej w Azji platformie SONKWO.

Zobacz także: Klabater podpisał umowę z wiodącym chińskim wydawcą gier wideo

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.