Ogromna redukcja w IPO Gaming Factory. Akcje przydzielone po cenie maksymalnej
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 lip 2020, 16:46

Ogromna redukcja w IPO Gaming Factory. Inwestorzy objęli akcje po cenie maksymalnej

Drugi debiut w tym roku zapowiada się ciekawie. Zainteresowanie IPO było tak duże, że mimo ogromnej transzy dla inwestorów indywidualnych redukcja sięgnęła aż 89%.

W ofercie publicznej Gaming Factory uplasowano wszystkie akcje nowej emisji oraz pakiet 275 000 akcji należących do trzech największych akcjonariuszy spółki. Połowa akcji trafiła na konta inwestorów indywidualnych. Cena ostateczna była równa cenie maksymalnej.

Zainteresowanie drugim w tym roku IPO na GPW było tak duże, że spółka zdecydowała się na przeprowadzenie redukcji. Wyniosła ona aż 89%. Oznacza to, że każdy kto zapisał się na 1000 akcji w cenie 15,50 zł za kwotę 15 500 zł, otrzymał ostatecznie tylko 110 akcji za kwotę 1 705 zł. Pozostała kwota (w przykładzie: 13 795 zł) zostanie zwrócona na rachunki maklerskie.

- Zainteresowanie nabyciem akcji Gaming Factory SA było ogromne, o czym świadczy redukcja w transzy inwestorów indywidualnych na poziomie ponad 89 proc. Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyli nas nowi akcjonariusze, dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieźć ich oczekiwań. Przed nami najbardziej intensywny okres w historii Gaming Factory. Jesteśmy gotowi, aby zrealizować ogłoszone cele i konsekwentnie budować wartość spółki – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory SA.

Zobacz także: Debiut Gaming Factory: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Debiut akcji Gaming Factory na rynku głównym

Za dwa tygodnie możemy spodziewać się wprowadzenia do obrotu akcji już istniejących oraz praw do nowych akcji. Sam debiut możliwy jest na przełomie lipca i sierpnia. Będzie to drugi debiut na rynku głównym GPW w tym roku. Prawa do akcji zostaną zamienione na akcje około miesiąca po przydziale, czyli w połowie sierpnia.

Zobacz także: Cena akcji Gaming Factory ustalona na 15,5 zł. Spółka uplasowała akcje po cenie maksymalnej

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.