Akcje i PDA Gaming Factory zawieszone na GPW. KNF zażądał wstrzymania obrotu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
31 lip 2020, 09:09

Akcje i PDA Gaming Factory zawieszone na GPW. KNF zażądał wstrzymania obrotu

Inwestorzy musieli czekać dzień, aby otworzyły się notowania Gaming Factory po debiucie. Zaledwie kilka dni później giełda, na żądanie KNF, zawiesza obrót akcjami i PDA spółki.

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić zawieszenie ma najprawdopodobniej związek z faktem, że Gaming Factory do tej pory nie opublikowało raportu finansowego za I kwartał 2020. W efekcie przesunięć związanych z tarczą finansową i epidemią koronawirusa o 60 dni, spółka powinna opublikować raport do 29 lipca br. Po około godzinie nasze ustalenia potwierdził KNF w oficjalnym oświadczeniu

AKTUALIZACJA: Gaming Factory w oficjalnym oświadczeniu poinformowało, że raport za I kwartał 2020 roku zostanie opublikowany 3 sierpnia 2020 roku. Wtedy akcje oraz prawa do akcji powinny zostać odwieszone.

Gaming Factory zadebiutowało na GPW 23 lipca. Dopiero dzień później systemy giełdowe dopuściły do pierwszych notowań. Akcje tego dnia rosły nawet o ponad 130%, a PDA o 93%. Zaledwie tydzień od debiutu giełda, na żądanie KNF, zawiesza dzisiaj obrót akcjami Gaming Factory. „W związku z żądaniem zgłoszonym przez KNF zarząd giełdy postanowił zawiesić na głównym rynku GPW obrót akcjami oraz prawami do akcji Gaming Factory” - podała giełda w uchwale zarządu.
 

zawieszenie obrotu

Zobacz także: Gaming Factory wreszcie notowane. Debiut PDA +93%, a akcji nawet +133%

Zawieszenie obrotu Gaming Factory

Dzisiaj, przed rozpoczęciem sesji GPW poinformowało o zawieszeniu obrotu akcjami i prawami do akcji niedawnego debiutanta, czyli Gaming Factory. Podczas debiutu akcje spółki cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, że po raz kolejny systemy giełdowe nie uruchomiły pierwszych notowań.

Podczas pierwszych notowań Gaming Factory zostały dopuszczone do obrotu zarówno istniejące już akcje jak i prawa do akcji, które z czasem po rejestracji przesz KRS i KDPW zostaną zmienione w akcje zwykłe, z takimi samymi prawami jak te które zostały już dopuszczone.

Tym samym dzień po debiucie spółki na GPW, akcje zwykłe podczas pierwszej sesji zyskiwały nawet ponad 130%, a prawa do akcji jedynie 93%.

Notowania Gaming Factory

Gaming Factory

Na zamknięciu czwartkowej sesji kurs akcji Gaming Factory pozostawał wciąż powyżej ceny z IPO, która została ustalona na 15,5 zł.

Zobacz także: Czym się różnią prawa do akcji (PDA) od akcji zwykłych – wyjaśniamy różnice

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.