Duality Games ze grupy PlayWay planuje debiut na NewConnect jeszcze w 2020 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 wrz 2020, 06:31

Duality Games z grupy PlayWay szykuje się do debiutu na NewConnect

Duality Games prowadzi działalność na rynku gier od 2017 roku. W akcjonariacie spółki znajduje się PlayWay, który posiada około 12,2% akcji. Warszawska firma będzie kolejną spółką z grupy, która zadebiutuje na rynku NewConnect. Spółka ma za sobą jedną udaną premierę gry ze swojego portfolio.

W czerwcu br. odbyła się premiera gry Barn Finders, która odniosła znaczący sukces. Zaledwie w 72 godziny od premiery zwróciły się koszty produkcji, sprzedano około 26 tys. egzemplarzy gry. - Barn Finders okazały się ogromnym sukcesem, który przerósł nawet nasze oczekiwania. Na rok przed wydaniem gry dotarliśmy na listę Steam Global Top Wishlist, finalnie byliśmy na trzecim miejscu na Steam Global Top Sellers już w dniu wydania gry. W efekcie, zwrot kosztów produkcji nastąpił w mniej, niż 72 godziny od premiery i już w drugim kwartale 2020 roku Duality zanotowało zysk. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 60 tysięcy kopii Barn Finders” - informuje nas Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu spółki.
 

Barn Finders

Model biznesowy spółki

Duality Games na rynku gier jest obecne od 2017 roku. Pracownicy spółki zdobywali swoje doświadczenie w takich firmach jak People Can Fly czy Platige Image. W swojej strategii Duality Games zakłada zarówno produkcję jak i wydawanie własnych tytułów. Akcjonariat spółki jest dość rozproszony. Głównym akcjonariuszem jest grupa PlayWay, która ma ponad 12% udziałów w warszawskim studiu.

Aktualnie spółka pracuje nad 5 produkcjami, z czego większość z nich planuje wydać jeszcze w bieżącym roku. Według założeń Duality Games, początkowo gry będą debiutować na PC, a w przypadku najbardziej rentownych tytułów będą portowane na konsole. W przyjętej strategii na lata 2020-2022 warszawska spółka będzie tworzyć mniejsze projekty, na które przeznaczy od 100 do 500 tys. zł na produkcję jednej gry.

- Nasz model biznesowy zakłada dywersyfikację budżetową, jeśli chodzi o wydawane gry - chcemy tworzyć jeden duży projekt i kilka mniejszych, dzięki czemu zachowamy duże możliwości operacyjne. Planujemy inwestować w produkcję gier coraz większe środki, natomiast finalnie wszystko i tak zależy od tego, jak będą wyglądały fazy produkcji i testów. Mimo, iż jesteśmy studiem niezależnym i identyfikujemy się z rynkiem gier indie, faktycznie chcielibyśmy stworzyć tytuły o wyższych budżetach. Jest to chyba marzenie każdego studia, które ma potencjał, żeby podjąć takie wyzwanie. Uważam, że mając taki zespół i możliwości, jakie da nam wejście na giełdę, stworzenie gry z tego segmentu jest tylko kwestią czasu - komentuje Piotr Strzałkowski.

Duality Games przy większości swoich produkcji jest współwydawcą. Jednak warszawska spółka będzie rozwijać również pion wydawniczy, wydając gry zewnętrznych studiów. Zgodnie ze strategią będzie to kilka tytułów rocznie.

Zobacz także: 26 spółek, które planują debiut na GPW lub NewConnect w 2020 i 2021 r. oraz kolejne 10, które rozważa taki scenariusz

Produkcje Duality Games

Spółka z grupy PlayWay pracuje aktualnie nad kilkoma produkcjami. Portfolio gier Duality Games ma być zróżnicowane, zarówno pod względem wielkości tytułów, jak i tematyki. Najważniejszym tytułem w portfolio jest gra Unholy, która zostanie wydana w przyszłym roku. Będzie to horror, w którym gracz wciela się w rolę kobiety poszukującej swojego dziecka. Fabuła gry odgrywa się na odległej, wyludnionej planecie.
 

Unholy


W tym roku - a może nawet w III kwartale (informacja z platformy Steam) - czeka nas jeszcze jedna premiera od spółki. Będzie to gra Accident, w której dziennikarz śledczy bada sprawy wypadków drogowych. Tytuł będzie dostępny w wersji early access. W lipcu Duality Games udostępniło na Steamie darmowy fragment gry pod tytułem Accident: The Pilot.

- W najbliższym czasie będzie miała premierę gra Accident, symulator opowiadający o dziennikarzu rozwiązującym zagadki wypadków samochodowych. W przygotowaniu jest oczywiście nasza najważniejsza produkcja, czyli Unholy, jak również Radiance, humorystyczny symulator zarządzania elektrownią atomową oraz mniejszy tytuł, Tales of Tomorrow, thriller science fiction, w którym na pokładzie opuszczonego promu kosmicznego gracz będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami rzucanymi mu przez sztuczną inteligencję - zapowiada Tomasz Strzałkowski, prezes zarządu Duality Games.

Jak już wspominaliśmy, spółka ma na swoim koncie grę BarnFinders, która odniosła sukces. W 72 godziny od premiery zwróciła się koszty produkcji, tym samym sprzedano około 26 tys. egzemplarzy. W tej produkcji gracz musi penetrować… stodoły (i nie tylko) w poszukiwaniu skarbów, które może później wystawiać na aukcjach i na tym zarabiać.

Na Steamie gra uzyskała ponad 78% pozytywnych komentarzy. Największy peak graczy przekroczył 3 tys. użytkowników, a kilka miesięcy od premiery nadal w grze jest dziennie ponad 100 osób.

Spółka w ciągu najbliższych tygodni zamierza zadebiutować na NewConnect.

Zobacz także: Polska branża gier to 440 studiów i prawie 10 tys. pracowników. Na rynku giełdowym są już notowane 43 spółki - wynika z raportu

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.