Duality Games już na NewConnect. Kurs na debiucie wzrósł o 30%
Obrazek użytkownika Karolina Piotrowska
24 wrz 2020, 17:14

Duality Games już na NewConnect. Kurs na debiucie wzrósł o 30%

Dzisiaj na NewConnect zadebiutowała spółka gamingowa Duality Games zajmująca się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier wideo o zróżnicowanym klimacie i stylu.

Spółka należy do grupy PlayWay, która posiada 11% udziałów. Mimo krótkiej historii Duality Games już zasłynął w świecie gamingu udaną premierąą gry Barn Finders. Jest to humorystyczny symulator właściciela sklepu ze starociami, osadzony w klimacie lat 90-tych. W kilka dni po premierze zwróciły się wszystkie poniesione nakłady na grę.

„Produkcja Barn Finders okazała się ogromnym sukcesem, który przerósł nawet nasze oczekiwania. Na rok przed wydaniem gry dotarliśmy na listę Steam Global Top Wishlist, finalnie byliśmy na 3. miejscu na Steam Global Top Sellers już w dniu wydania gry. W efekcie, zwrot kosztów produkcji nastąpił w mniej niż 72 godziny od premiery i już w II kwartale 2020 roku Duality zanotowało zysk. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 60 tysięcy kopii Barn Finders” - powiedział Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu spółki Duality.

W marcu 2019 r., w ramach oferty prywatnej, spółka pozyskała ok. 1,9 mln zł na dalszy rozwój.

Dziś nastąpił pierwszy dzień notowań. Na zakończeniu sesji kurs spółki wyniósł 8,18 zł, czyli był wyżej o 30% od kursu odniesienia.

Zobacz także: Unholy łączy w sobie grę stealth, survival horror i elementy gry akcji - Tomasz i Piotr Strzałkowscy z Duality Games

Plany Duality Games

Spółka pracuje nad kolejnymi kilkoma tytułami o budżetach od 100 do 500 tys. zł. W dalszej perspektywie planuje też wydać większy tytuł.

„Chcemy tworzyć jeden duży projekt i kilka mniejszych, dzięki czemu zachowamy duże możliwości operacyjne. Mimo, iż jesteśmy studiem niezależnym i identyfikujemy się z rynkiem gier indie, faktycznie chcielibyśmy stworzyć tytuły o wyższych budżetach. Jest to chyba marzenie każdego studia, które ma potencjał, żeby podjąć takie wyzwanie. Uważam, że mając taki zespół i możliwości, jakie da nam wejście na giełdę, stworzenie gry z tego segmentu jest tylko kwestią czasu” - wyjaśnia Piotr Strzałkowski.

Pierwsza gra, Accident, będzie miała premierę już w październiku. Najważniejszą produkcją studia jest Unholy z gatunku horrorów. Premiera gry zapowiedziana została na IV kwartał 2021 r. Ponadto w produkcji Duality Games są gry Radiance (humorystyczny symulator zarządzania elektrownią jądrową) i Tales of Tomorrow - thriller science-fiction z gatunku łamigłówek.

Zobacz także: Debiut Duality Games z grupy PlayWay analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.