Debiut Duality Games z grupy PlayWay analiza IPO. Co warto wiedzieć?
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 wrz 2020, 13:19

Debiut Duality Games z grupy PlayWay analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Niedługo na NewConnect zadebiutuje producent gier Duality Games z grupy PlayWay. Spółka zasłynęła udaną premierą gry Barn Finders.

Duality Games prowadzi działalność od 3 lat, ale już udało jej się z sukcesem wyprodukować i wydać tytuł Barn Finders. Jest to humorystyczny symulator właściciela sklepu ze starociami, osadzony w klimacie lat 90-tych. Czerwcowa premiera pozwoliła pokryć koszty produkcji zaledwie w 72 godziny od startu. Do tej pory spółka sprzedała 60 tys. kopii gry.

„Produkcja Barn Finders okazała się ogromnym sukcesem, który przerósł nawet nasze oczekiwania. Na rok przed wydaniem gry dotarliśmy na listę Steam Global Top Wishlist, finalnie byliśmy na 3. miejscu na Steam Global Top Sellers już w dniu wydania gry. W efekcie, zwrot kosztów produkcji nastąpił w mniej niż 72 godziny od premiery i już w II kwartale 2020 roku Duality zanotowało zysk. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 60 tysięcy kopii Barn Finders” - mówi Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu spółki Duality.

Zobacz także: Premierowy sukces Barn Finders od studia Duality Games 

Premiery od Duality Games

Obecnie spółka pracuje nad kilkoma tytułami. Strategia zakłada produkcję wielu mniejszych gier o budżetach do 500 tys. zł oraz, w przyszłości, jednego większego projektu.

„Chcemy tworzyć jeden duży projekt i kilka mniejszych, dzięki czemu zachowamy duże możliwości operacyjne. Mimo, iż jesteśmy studiem niezależnym i identyfikujemy się z rynkiem gier indie, faktycznie chcielibyśmy stworzyć tytuły o wyższych budżetach. Jest to chyba marzenie każdego studia, które ma potencjał, żeby podjąć takie wyzwanie. Uważam, że mając taki zespół i możliwości, jakie da nam wejście na giełdę, stworzenie gry z tego segmentu jest tylko kwestią czasu” - dodaje Piotr Strzałkowski.

Już w październiku będzie wydana gra Accident, w której gracz wciela się w rolę dziennikarza śledczego do spraw wypadków. Już teraz dostępny jest pilot tytułu. Jedną z najważniejszych aktualnie realizowanych produkcji studia jest gra Unholy. Jest to gra z gatunku horrorów. Premiera wstępnie zapowiedziana została na IV kwartał 2021 r.
 

Gry Duality Games


W produkcji Duality Games ma także również grę Radiance, czyli humorystyczny symulator zarządzania elektrownią jądrową. A także Tales of Tomorrow - thriller science-fiction z gatunku łamigłówek.

Rozwój pionu wydawniczego

Duality ma też w planach budowę pionu wydawniczego. Obecnie spółka jest współwydawcą przy większości produkcji własnych. W przyszłości zamierza także wydawać gry pochodzące od innych deweloperów. Docelowo ma to być kilka tytułów rocznie.

„Póki co skupiamy się przede wszystkim na wydawaniu naszych wewnętrznych tytułów, ponieważ to one są dla nas priorytetowe. Z czasem chcielibyśmy rozpocząć działalność wydawniczą dla zewnętrznych projektów, ale będą to wyłącznie takie gry, które naprawdę poczujemy - podobnie, jak w przypadku własnych produkcji, jakość przedkładamy nad ilością” – wyjaśnia Piotr Strzałkowski w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Zobacz także: Unholy łączy w sobie grę stealth, survival horror i elementy gry akcji - Tomasz i Piotr Strzałkowscy z Duality Games 

Dane finansowe i polityka dywidendowa Duality Games

W I półroczu 2020 r. spółka po raz pierwszy w historii wykazała zysk. Niemal wszystkie przychody ze sprzedaży w tym okresie stanowiły sprzedaż gry Barn Finders, której premiera odbyła się 15 czerwca. Z tego tytułu tylko w I półroczu spółka wykazała przychody w wysokości ok. 1,6 mln zł. Na koniec I półrocza 2020 r. spółka zanotowała 570 tys. zł zysku netto.

W poprzednim roku przychody ze sprzedaży wyniosły 128 tys. zł, z czego 125 tys. zł stanowiło jednorazowe wynagrodzenie ze współpracy przy współprodukcji gry Accident.

Gra Barn Finders wciąż się sprzedaje, a w planach wydawniczych na ten i następny rok są inne gry. Powstaje więc pytanie, czy spółka zamierza dołączyć do grona deweloperów gier wypłacających dywidendę. Niestety, na razie ewentualne zyski będą zatrzymywane.

„Zarząd Emitenta będzie rekomendował akcjonariuszom niewypłacenie dywidendy w ciągu najbliższych 3 lat. Zyski będą reinwestowane w celu zoptymalizowania rozwoju spółki. Ostateczna decyzja o wypłacie dywidendy w najbliższych latach może ulec zmianie i uzależniona będzie od potrzeb inwestycyjnych spółki oraz jej zapotrzebowania na środki finansowe” - czytamy w dokumencie ofertowym.

Zobacz także: Duality Games z grupy PlayWay szykuje się do debiutu na NewConnect 

Debiut Duality Games i cena akcji

Akcje Duality zostały dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect. Oznacza to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się debiutu spółki.

Do obrotu zostały dopuszczone akcje wszystkich serii. Główni akcjonariusze, PlayWay (11% akcji), Tomasz Strzałkowski (11%), Cezary Oliszewski (10%) i Jakub Trzebiński (5%) podpisali umowy typu lock-up ograniczające prawa do sprzedaży udziałów na rok od debiutu.
 

Akcjonariat Duality


W marcu 2019 r. Duality przeprowadził ofertę prywatną 500 tys. akcji w cenie emisyjnej w wysokości 3,75 zł za akcję. Spółka pozyskała wówczas ok. 1,9 mln zł na dalszy rozwój. Kurs odniesienia na debiucie wyniesie 6,32 zł. Wycena Duality na tej podstawie sięgnie więc 25 mln zł.

Jednak, od czasu ostatniej emisji akcji wiele się zmieniło. Spółka rozwinęła prace nad projektami oraz sprzedała z sukcesem pierwszy tytuł Barn Finders. Według dokumentu ofertowego, ostatnie transakcje z września tego roku, między inwestorami zaangażowanymi w spółkę, odbywały się przy cenie jednej akcji w wysokości 9 zł. Przekłada się to na kapitalizację spółki rzędu 36 mln zł.

Debiutowi na NewConnect nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Zobacz także: Czat z zarządem Duality Games w środę 23 września 2020 r. o godz. 10 

---

Wszystkie treści zawarte w artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na ich podstawie podejmowane są na wyłączną odpowiedzialność Użytkownika Serwisu.

Zawarte w artykule dane, opracowania, informacje, analizy zostały przygotowane wyłącznie w celach informacyjnych, są tylko i wyłącznie subiektywnymi opiniami autorów i nie są rekomendacjami zawarcia transakcji w rozumieniu § 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów lub wystawców m. in. nie opierają się na żadnej metodzie wyceny walorów oraz nie określają ryzyka inwestycyjnego, nie zawierają bezpośrednich zaleceń podjęcia określonych działań inwestycyjnych, przez co nie mogą być traktowane jako doradztwo finansowe, prawne, podatkowe czy też jakiekolwiek inne doradztwo inwestycyjne w rozumieniu art.76 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Zgodnie z powyższym autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule albowiem nie jest intencją Usługodawcy dokonywanie bezpośrednich porad inwestycyjnych.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.