Allegro wejdzie już pojutrze do WIG20 oraz kilku innych indeksów
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 paź 2020, 11:30

Allegro wejdzie już pojutrze do WIG20 oraz kilku innych indeksów

Allegro, już po środowej sesji, dołączy do WIG20, ale to nie koniec. Znajdzie się także w innych najważniejszych indeksach na GPW i poza nią.

W związku z rozpoczęciem notowań Allegro, Giełda Papierów wartościowych ogłosiła, że zamierza przeprowadzić korektę nadzwyczajną portfeli indeksów po środowej sesji, 14 października 2020 r. Zostaną, w trybie nadzwyczajnym, zmienione składy indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, mWIG40TR, sWIG80, sWIG80TR, WIG30 oraz WIG30TR.

Zobacz także: Allegro zdetronizowało CD PROJEKT. Po pierwszej sesji gigant e-commerce warty dwa razy więcej niż producent gier

Przesunięcia w najważniejszych indeksach na GPW

Allegro spełniło warunek wysokiej wartości akcji w wolnym obrocie i znajdzie się dzięki temu bardzo szybko w indeksie WIG20 oraz WIG20TR. Już w czwartek wyprze z nich mBank. Bank zostanie przeniesiony do składu indeksu mWIG40 w miejsce spółki VRG. To, z kolei, wiąże się z przesunięciem VRG do sWIG80 i wyparciem z tego ostatniego indeksu spółki Instal Kraków.

Ponadto Allegro znajdzie się w indeksach WIG30 i WIG30TR wypierając z nich spółkę Energa.

Zobacz także: Duża redukcja w IPO Allegro. Zapisy na akcje inwestorów indywidualnych 6 razy większe od dostępnej oferty

Allegro trafi także do innych indeksów

Allegro nie tylko namiesza w głównych indeksach GPW. Trafi także do indeksów FTSE Russell: All-World Index, Developed Index, Global Large Cap Index i Developed ex Multinational Index. Zmiana nastąpi 19 października.

Tydzień później Allegro dołączy do MSCI. Według komunikatu MSCI, spółka wejdzie w skład indeksów 26 października.

Zobacz także: Debiut Allegro: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.