Prospekt emisyjny spółki biotechnologicznej Pure Biologics zatwierdzony przez KNF
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
06 lis 2020, 18:24

KNF zatwierdził prospekt emisyjny Pure Biologics, spółki biotechnologicznej z NewConnect

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Pure Biologics, spółki biotechnologicznej z NewConnect.

Wrocławska spółka rozpoczyna SPO (Secondary Public Offering) i będzie się ubiegać o pozyskanie od inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych kapitału na rozwój swoich kluczowych projektów w obszarze przeciwciał i aptamerów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po zakończeniu oferty spółka zadebiutuje na głównym parkiecie GPW.

- Prace nad prospektem dobiegły końca. Dziś otrzymaliśmy od Komisji Nadzoru Finansowego informacje o zatwierdzeniu dokumentu. Publikację prospektu zaplanowaliśmy na 9 listopada. Prospekt zostanie upubliczniony na naszej stronie internetowej w zakładce “Oferta publiczna”. Planujemy przejść na rynek regulowany GPW i będzie to realizacja kolejnego, ważnego celu strategicznego firmy. Liczymy, że uda nam się zadebiutować na głównym parkiecie jeszcze w tym roku – komentuje dr Filip Jeleń, współzałożyciel i Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

Pure Biologics to biotechnologiczna spółka z Wrocławia wyspecjalizowana w rozwijaniu innowacyjnych projektów biologicznych oraz w oparciu o aptamery. Posiada w swoim portfelu zarówno projekty potencjalnych innowacyjnych leków biologicznych, potencjalnych leków opartych o aptamery, jak również rozwija swoje urządzenia medyczne. Zdywersyfikowane portfolio projektów innowacyjnych uzupełniają dwie platformy usługowe selekcji przeciwciał i aptamerów, która są w stanie generować stabilny przychód dla spółki.

Zobacz także: Pure Biologics liczy, że w obszarze aptamerów może rozpocząć się hossa i przygotowuje się do debiutu na GPW

Kapitał na wkład własny do grantów

Wyceniana obecnie na ponad 160 mln zł spółka została upoważniona przez akcjonariuszy do wyemitowania do 600 000 akcji. Przy aktualnych poziomach notowań, wynoszących około 98 zł oznacza około 60 mln zł. Taka kwota kapitału to dużo więcej niż wymagany wkład własny do pozyskanych przez nią grantów. W tej chwili Pure Biologics realizuje projekty badawcze o wartości 140,46 mln zł, z czego 104,47 mln zł stanowią dotacje na badania i rozwój. Dodatkowy kapitał od inwestorów pozwoli spółce na realizację planowanych projektów i da możliwość do ubieganie się o pozyskiwanie kolejnych grantów.

Kurs akcji Pure Biologics od debiutu na NewConnect

Pure Biologics kurs akcji

Rozwój projektów biologicznych

Pure Biologics w ostatnim czasie poinformował o dwóch istotnych wydarzeniach. Spółka zakończyła realizację czwartego, ostatniego etapu projektu platformy selekcji przeciwciał PureSelect2. Był on rozwijany od 1 grudnia 2019 r. do 29 października 2020 r. i obejmował prace rozwojowe, w tym demonstrację skuteczności nowej generacji platformy selekcji przeciwciał metodą in vitro PureSelect2. Celem projektu było opracowanie nowej generacji platformy PureSelect2, służącej do poszukiwania i optymalizowania w pełni ludzkich przeciwciał oraz fragmentów przeciwciał do dalszego rozwoju. W ciągu 6 miesięcy spółka będzie mogła zaoferować zewnętrznym firmom swoje usługi w zakresie selekcji w pełni ludzkich przeciwciał oraz fragmentów przeciwciał.

Zobacz także: Pure Biologics zakończył realizację projektu platformy selekcji przeciwciał PureSelect2

Ponadto polska spółka wybrała już potencjalnego partnera z którym zamierza rozpocząć badania przedkliniczne swoich projektów. W postępowaniu publicznym wyłoniono spółkę Timeline Bioresearch ze Szwecji - uznaną jednostkę badawczą z Europy z doświadczeniem naukowym gromadzonym od 1997 roku. Pure Biologics zamierza wraz z partnerem zrealizować pierwszy panel badań przedklinicznych dla projektu rozwoju leku immunoonkologicznego PB001 (MultiBody). Przedmiotem planowanych prac badawczych mają być trzyetapowe badania in vivo w modelu mysim. Badania przedkliniczne Spółka może rozpocząć je jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Pure Biologics wybrał potencjalnego partnera do realizacji badań przedklinicznych w projekcie leku PB001

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.