Pure Biologics ustalił jaka będzie cena maksymalna w emisji akcji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 lis 2020, 18:21

Cena maksymalna w emisji Pure Biologics ustalona. Spółka rozpoczyna ofertę publiczną i przechodzi na rynek główny GPW

Zarząd Pure Biologics poinformował o zatwierdzeniu suplementu do prospektu emisyjnego, w którym podał cenę maksymalną. Tym samym spółka rozpoczyna proces SPO (Secondary Public Offering), który ma się zakończyć przejściem na rynek główny GPW.

Wrocławska spółka biotechnologiczna rozpoczyna SPO w celu pozyskania kapitału na rozwój swoich kluczowych projektów w obszarze przeciwciał i aptamerów. Spółka ustaliła cenę maksymalną w wysokości 100 zł za jedną akcję, poniżej kursu na giełdzie.
 

Kurs akcji Pure Biologics

Pure Biologics

Zobacz także: WEBINAR: Branża biotechnologiczna na giełdzie. Czym się charakteryzuje i co inwestor powinien o niej wiedzieć?

Kapitał na wkład własny do grantów

Pure Biologics posiada w swoim portfelu projekty potencjalnych innowacyjnych leków biologicznych oraz opartych o aptamery. Rozwija również urządzenia medyczne. Ma zamiar pozyskać do 60 mln zł na wymagany wkład własny do grantów. W tej chwili Pure Biologics realizuje projekty badawcze o wartości 140,46 mln zł, z czego 104,47 mln zł stanowią dotacje na badania i rozwój.

Dzięki środkom z oferty publicznej spółka będzie miała możliwość otrzymania grantów na realizację pięciu kluczowych projektów w ramach zawartych z NCBR umów o dofinansowanie.

Immunoonkologia to jeden z obszarów partneringowych o największym potencjale w światowej biotechnologii. Tylko w tym roku, w obszarze, w którym działa Pure Biologics, zostały przeprowadzone 192 transakcje na świecie.

- Nowotwory to wciąż rosnąca i niezaspokojona potrzeba medyczna. Jako Pure Biologics rozwijamy potencjalne innowacyjne lekki immunoonkologiczne, które z racji swojej skuteczności cieszą się dużym zainteresowaniem w obszarze partneringu. Tylko w tym roku przeprowadzone zostało na świecie 192 transakcje w obszarze w którym posiadamy projekty przy czym średnia wartość upfront payment opiewała w nich na 87 mln USD. Okienko partneringowe w przypadku rozwijanych przez nas innowacyjnych projektów biologicznych first in class otwiera się stosunkowo wcześnie, bo już na etapie badań przedklinicznych – mówi prezes Pure Biologics, dr Filip Jeleń.

Spółka od dwóch lat jest notowana na NewConnect. Emisja akcji jest też dla niej okazją do zmiany rynki. Po zakończeniu oferty wszystkie akcje już istniejące oraz nowej emisji zadebiutują na głównym parkiecie GPW.

Zobacz także: Publiczna oferta akcji Pure Biologics [webinar z przedstawicielami spółki]

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.