IPO DeGenerals z grupy PlayWay. Co warto wiedzieć o spółce
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 sty 2021, 09:00

IPO DeGenerals z grupy PlayWay. Co warto wiedzieć o spółce

Jutro, 14 stycznia, startują zapisy w ofercie publicznej DeGenerals, producenta bardzo dobrze przyjętej gry Tank Mechanic Simulator. Spółka planuje zadebiutować na NewConnect jeszcze w I półroczu 2021 r.

DeGenerals jest deweloperem gier o tematyce historyczno-militarnej. Odpowiada za produkcję jednej z najlepszych premier z grupy PlayWay w 2020 r. Koszty gry Tank Mechanic Simulator zwróciły się w ciągu zaledwie trzech dni od premiery.

Tank Mechanic Simulator fundament do dalszych projektów

Obecnie gra Tank Mechanic Simulator, wydana w lutym tego roku, posiada 87% pozytywnych ocen na Steam i została sprzedana w ok. 127 tys. egzemplarzy. Wishlista wciąż przekracza 149 tys zapisów. Gra jest dostępna na platformy PC oraz Nintendo Switch.

Przychody ze sprzedaży gry przekroczyły 3,5 mln zł. Głównie dzięki temu tytułowi DeGenerals zakończył trzy kwartały z przychodami ze sprzedaży na poziomie 3,3 mln zł, a w październiku i listopadzie wykazał przychody ze sprzedaży odpowiednio 214 i 155 tys. zł. Spółka wykazała także znaczącej wysokości zysk netto. Za trzy kwartały 2020 r. wyniósł on 2,1 mln zł.

„Tank Mechanic Simulator to duży sukces, to jedna z najlepszych gier w całym portfolio PlayWay. Gra mimo prawie roku od premiery, cały czas generuje stabilne przepływy pieniężne sprzedając się samodzielnie, na sezonowych wyprzedażach lub też w bundlach z innymi produkcjami z Grupy Playway. Co więcej na wishliście TMS znajduje się 155 tys. osób, które jeszcze nie zakupiły gry. To daje nam duże nadzieje na długi okres monetyzacji tytułu” - mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.
 

Tank_Mechanic_Simulator_1


Zespół DeGenerals zamierza dalej rozwijać projekt Tank Mechanic Simulator. Przygotowuje już dwa DLC (płatne rozszerzenia do gry), które mają być wydane jeszcze w tym roku.

„Tank Mechanic Simulator zbudował wokół siebie dużą społeczność graczy, komunikujemy się z nią na bieżąco, wprowadzając do gry nowe ulepszenia oraz aktualizacje. Rozwój TMS poprzez dodatki DLC oraz porting gry na inne platformy pozwoli nam znacząco zwiększyć monetyzację tytułu w 2021 r.” – dodaje Robert Pietrzko.
 

Rozwój TMS


Ponadto spółka prowadzi prace nad portem gry na konsole PS4, PS5, XBOX One, XBOX X|S oraz inne platformy, w tym na urządzenia mobilne i wirtualnej rzeczywistości.
 

Pipeline portingu TMS

Zobacz także: „Tank Mechanic Simulator, to jedna z najlepszych gier w całym portfolio PlayWay” – Robert Pietrzko, DeGenerals

Trzy projekty na następne lata

Spółka już ma w planach nowe tytuły. Poza DLC do Tank Mechanic Simulator, zespół opracowuje trzy projekty. W lipcu 2020 r. ruszyły prace nad Tank Squad, która jest grą akcji w czasach II Wojny Światowej. Gracz dowodzić będzie oddziałem czołgów na polu bitwy, ale też poza nim, dbając o stan techniczny czołgów i zarządzanie ludźmi.

Drugim projektem jest Uboat Commander. Gracz wciela się w rolę dowódcy Wilczego Stada okrętów podwodnych mając za zadanie planowanie i przeprowadzanie ataków na statki i inne cele. Trzecim projektem jest Tank Mechanic Simulator 2.0, który będzie kontynuacją i rozwinięciem wersji pierwszej.

Budżet każdego z projektów ma wynieść ok. 1 mln zł. Pierwszej premiery możemy spodziewać się w 2022 r.
 

plany DeGenerals

Zobacz także: Rusza IPO DeGenerals o wartości 10,2 mln zł. Start zapisów na akcje spółki 14 stycznia

Oferta akcji DeGenerals

W ramach rozpoczynającej się publicznej oferty DeGenerals nie będzie emitować nowych akcji. Spółka posiada bowiem zyski ze sprzedaży swojej pierwszej gry i nie potrzebuje finansowania zewnętrznego. Przychody z gry Tank Mechanic Simulator i planowanych wydań na nowe platformy w pełni pokrywają zapotrzebowanie studia na kapitał i dokończenie następnych projektów.

W ramach IPO oferowane będą jedynie akcje należące do głównego akcjonariusza, Grupy PlayWay. Zamierza on zmniejszyć zaangażowanie w spółce z 80% do 70,62% i tym samym pozostać wciąż dominującym udziałowcem.

„Zespół DeGenerals jest autorem jednego z większych sukcesów w całej Grupie PlayWay, dlatego wiążemy z nim długoterminowe plany i nadzieje na kolejne, jeszcze większe produkcje. Jesteśmy długoterminowym i strategicznym inwestorem w DeGenerals. Transakcja sprzedaży akcji związana jest z potrzebą osiągnięcia odpowiedniego poziomu free float przed wejściem spółki na NewConnect. Po ofercie pozostaniemy większościowym akcjonariuszem, z pakietem około 70 proc. akcji” – wyjaśnia Krzysztof Kostowski, prezes Grupy Playway.

Wartość całej oferty wyniesie 10,2 mln zł. W ramach zapisów, inwestorzy mogą nabyć do 30 tys. akcji, czyli 9,38% wszystkich akcji spółki. Przekłada się to na wycenę DeGenerals w wysokości ok. 108,7 mln zł.

Cena jednej akcji została ustalona na poziomie 340 zł. Inwestor może złożyć zapis na co najmniej 80 akcji. Zapisy na akcje startują 14 stycznia 2021 r. i zakończą się 22 stycznia. Spółka zastrzega sobie prawo do skrócenia terminu zapisów jeśli zainteresowanie przekroczy dwukrotność oferty.

Przydział akcji zostanie zrealizowany do 27 stycznia.

Spółka zamierza jak najszybciej rozpocząć procedurę wejścia na NewConnect.

„Bezpośrednio po zakończeniu oferty przejdziemy do przygotowania procesu wprowadzenia akcji do notowań na NewConnect. Chcielibyśmy, aby debiut odbył się jeszcze w I półroczu 2021 r.” - podsumowuje Robert Pietrzko.

Zobacz także: Czat z zarządem DeGenerals 13 stycznia g. 11:00 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.