DeGenerals odwołuje IPO. PlayWay postanowił odstąpić od oferty
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 sty 2021, 09:26

DeGenerals odwołuje IPO i zapowiada, że powróci do planów giełdowych później. PlayWay postanowił odstąpić od oferty

Zakończyła się oferta publiczna dewelopera gier DeGenerals. PlayWay, główny akcjonariusz spółki, który był jedynym sprzedającym, zdecydował o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty. Debiut DeGenerals na NewConnect przesunie się w czasie i spółka powróci do planów giełdowych.

Oferta DeGenerals obejmowała tylko sprzedaż już istniejących akcji należących do głównego akcjonariusza spółki, Grupy PlayWay. Sprzedaż miała na celu zwiększenie free-float przed dopuszczeniem spółki na giełdę.

„W opinii PlayWay S.A. (Oferującego) wystąpiły okoliczności powodujące, że przeprowadzenie oferty publicznej akcji DeGenerals S.A. byłoby szkodliwe dla interesu Oferującego, emitenta lub inwestorów. Inwestorzy złożyli zapisy na mniejsza liczbę akcji niż wynikało to z założeń sprzedającego akcje, co mogłoby stanowić zagrożenie dla satysfakcjonującego kursu akcji DeGenerals po ich planowanym wprowadzeniu do obrotu na rynku NewConnect. Przekonanie o realności ziszczenia się ryzyka potwierdzają opinie, co do spodziewanego popytu na akcje wyrażane przez inwestorów podczas składania przez nich zapisów na akcje” – czytamy w komunikacie spółki.

Wszyscy inwestorzy, którzy wzięli udział w ofercie otrzymają zwrot środków na rachunki bankowe wskazane w zapisach.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 

Debiut DeGenerals na NewConnect - co dalej?

Zbyt małe rozproszenie akcjonariatu przy obecnej ofercie wstrzymało proces wejścia na NewConnect. Jednak spółka nie rezygnuje z planów giełdowych.

DeGenerals wciąż ma w planach zadebiutować na NewConnect. Przesunie się on jednak w czasie. Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do wyników rocznych spółki i ponownego przeprowadzenia oferty akcji.

W 2020 r. dobrze sprzedawała się jej gra Tank Mechanic Simulator. Studio rozważa wprowadzanie dodatków do gry oraz rozwinięcie projektu w nowej wersji i zwiększenie przychodów w rozpoczynającym się 2021 roku.

„W tym roku planujemy wydać dwa płatne DLC oraz darmowe aktualizacje, które znacząco poszerzą możliwości gry. Wprowadzą nowe czołgi, misje, tryb rozgrywki oraz narzędzia moderskie. Pierwsze duże aktualizacje oraz DLC pojawią się jeszcze w I kwartale br. Równolegle trwa przygotowanie portów na nowe platformy. Wierzymy, że pozwoli to zwielokrotnić dotychczasowy sukces TMS, czyli 135 tys. sprzedanych kopii i 3,8 mln zł przychodów z gry.” - mówi Robert Pietrzko, przes DeGenerals.

Ponadto spółka pracuje nad dwoma kolejnymi produkcjami, których premiery planowane są wstępnie na przełom 2022 i 2023 r oraz opublikuje specjalne military DLC w grze Car Mechanic Simulator.

Zobacz także: Tank Mechanic i Car Mechanic Simulator łączą siły. DeGenerals stawia na cross-promocję tytułu

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.