Debiut Genomtec na NewConnect w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 mar 2021, 09:37

Wiemy kiedy nastąpi debiut Genomtec. Spółka med-tech wejdzie na NewConnect w przyszłym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Genomtec, producenta mobilnego systemu diagnostycznego.

Genomtec zadebiutuje na rynku NewConnect w najbliższą środę, 17 marca 2021 r. Spółka rozwija flagowe rozwiązanie Genomtec ID, czyli innowacyjny, mobilny system diagnostyczny. Pozwala na wykonanie szybkiej diagnostyki genetycznej w warunkach poza laboratoryjnych. Genomtec ID działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz opatentowaną technologię izotermalnej amplifikacji kwasów nukleinowych SNAAT.

„Przełomowe urządzenie diagnostyczne, pozwoli na precyzyjną i błyskawiczną diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową, nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece” - podano w komunikacie spółki.
 

Genomtec


„Sukcesy i zainteresowanie, z jakimi Genomtec ID spotyka się na międzynarodowych konkursach, pokazują nam jak mocno rynek wyczekuje rozwiązania tego typu. Obecnie nie ma na rynku systemu w technologii, która gwarantuje szybkość, pewność i przystępność cenową przeprowadzenia badania genetycznego. Z każdym miesiącem przybliżamy się do zakończenia prac nad projektem Genomtec ID i jego komercjalizacji” - podsumowuje Jarosław Oleszczuk, członek Zarządu Genomtec.

Spółka jest też producentem ultraszybkich testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Zamierza też rozwijać projekt Genomtec Tumor, który opiera się o podobne rozwiąznia co co Genomtec ID. Ma służyć do badań markerów białkowych i może być wykorzystywany np. w płynnej biopsji. Projekt jest jeszcze na początkowym etapie prac.

Zobacz także: Debiut Genomtec wkrótce na NewConnect 

Debiut Genomtec 17 marca

Uchwała GPW jest jedną z ostatnich formalności przed debiutem akcji na NewConnect. W zeszłym roku Genomtec zakończył z sukcesem ofertę akcji serii J, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Z emisji akcji spółka pozyskała ponad 8 mln zł na kontynuowanie realizacji strategii rozwoju.

„Przed nami wyczekiwany debiut. Bardzo sprawnie przeprowadziliśmy weryfikację naszej Spółki przed Giełdą Papierów Wartościowych. Cieszymy się, że wybrany przez nas model rozwoju z wykorzystaniem giełdy może wejść w kolejny etap, a Genomtec będzie spółką notowaną na rynku publicznym. Celem Genomtec jest zrewolucjonizowanie diagnostyki genetycznej na świecie. Nasz międzynarodowy zespół dysponuje niezbędną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, aby tego dokonać.” - mówi Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Genomtec rozpocznie notowania 17 marca 2021 r. Do obrotu zostaną dopuszczone akcje serii A-J. Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą: GENOMTEC i tickerem GMT.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r. 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.