TenderHut, technologiczna grupa kapitałowa niedługo zadebiutuje na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
07 kwi 2021, 08:30

TenderHut, technologiczna grupa kapitałowa, niedługo zadebiutuje na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje TenderHut, technologicznej grupy kapitałowej. Spółka zadebiutuje na rynku NewConnect, ale w planach ma przejście na główny rynek GPW.

TenderHut to zestawienie trzech filarów, linii biznesowych: outsourcing IT, wdrażanie systemów laboratoryjnych oraz venture building.

Spółka w obszarze outsourcingu rozbudowuje i umacnia swoją pozycję poprzez spółkę SoftwareHut i stawia mocny nacisk na kolejne usługi jakie proponuje przez ofertę spółek ExtraHut (UI/UX/design) oraz ProtectHut (cyberbezpieczeństwo). Sektor laboratoryjny reprezentowany jest przez spółki zależne Solution4Labs i Holo4Labs. Holo4Labs pozyskała dofinansowanie na dalszy rozwój na platformie Smartfunds i także jedną z rozważanych opcji realizacji inwestycji będzie debiut na giełdzie. Z kolei sektor venture building reprezentują spółki VenturesHut i Nordic Tech House.

„Venture building to temat sam w sobie i wiele możliwości zarówno rozwoju naszych obecnych spółek, projektów w fazie inkubacji, jak i otwarcie się na pomysły płynące z zewnątrz. Wsparciem rozwoju naszych startupów i corpupów może też być przejęty w zeszłym roku szwedzki akcelerator Nordic Tech House. Myślimy też o pozyskaniu środków z programów takich jak PFR Starter czy Biznest. Tutaj prace nad strategią jeszcze trwają, mamy też pomysły na połączenia z innymi podmiotami w tym obszarze, które kompetencyjnie powinny wzmocnić nasze możliwości szybkiej akceleracji spółek produktowych oraz budowy strategii rozwoju międzynarodowego” - mówi Robert Strzelecki, prezes TenderHut.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r. 

Debiut na NewConnect TenderHut i plany przejścia na GPW

Akcje spółki zostały dopuszczone już do obrotu na NewConnect. Następnym krokiem będzie wyznaczenie pierwszego dnia obrotu, czyli debiutu na rynku.

Jednak to nie koniec planów giełdowych grupy TenderHut. Spółka planuje jak najszybciej przenieść notowania na główny parkiet jeszcze w tym roku.

„Rok 2021 dla TenderHut będzie stał pod znakiem giełdy. Najpierw wejście na NewConnect, a potem główny parkiet warszawskiej GPW wraz z oferta publiczną. Środki chcemy przeznaczyć na kolejne połączenia i przejęcia zarówno w Polsce, jak i poza nią. Jako grupa, z pewnością chcemy wzmocnić swoją pozycję w krajach, gdzie jesteśmy już obecni oraz rozwijać się na rynkach azjatyckich, takich jak Japonia czy Chiny” - wyjaśnia Strzelecki

Przed debiutem na NewConnect TenderHut nie planuje przeprowadzania emisji akcji.

„Oferta publiczna jest planowana w późniejszym terminie przy debiucie na głównym parkiecie GPW i zakładamy pozyskanie znaczących środków na rozwój grupy – mówimy tutaj o zakresie 20-50 mln PLN. Pozyskany kapitał chcielibyśmy wykorzystać na intensywny rozwój poprzez zwiększenie sprzedaży na globalnych rynkach oraz akwizycje. Zespół odpowiedzialny za inwestycje w swoim pipeline ma kilkadziesiąt spółek polskich i kilka zagranicznych (Europa Zachodnia, Ameryka Północna, Ameryka Południowa)” - podsumowuje prezes.

Możemy spodziewać się wyznaczenia pierwszego dnia notowań w ciągu 1-3 tygodni.

Zobacz także: Crowdfunding Grow Uperion z grupy TenderHut: co warto wiedzieć o spółce? 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.