Wielka redukcja zapisów na akcje Creotech Instruments. Inwestorzy złożyli zapisy na 26 razy więcej akcji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 kwi 2021, 16:49

Wielka redukcja zapisów na akcje Creotech Instruments. Inwestorzy złożyli zapisy na 26 razy więcej akcji

Creotech Instruments podał ostateczną cenę akcji oraz wyniki zapisów. Oferta polskiej spółki z branży technologii kosmicznych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Cena akcji została ustalona w wysokości 61 zł za akcję, czyli na poziomie wyznaczonej wcześniej ceny maksymalnej. W transzy inwestorów indywidualnych przydzielono 8098 akcji, czyli 4,4% akcji nowej emisji. Spowodowało to znaczącą redukcję zapisów.

Średnia wartość redukcji w tej transzy wyniosła aż 96,25%, oznacza to, że każdy kto zapisał się np. na 300 akcji spółki otrzymał ich zaledwie 11.

W transzy dużych inwestorów przydzielono 87,5% akcji nowej emisji, a pozostałe 8,1% trafiło do transzy pracowniczej.

„Bardzo cieszy nas sukces oferty i ogromne zainteresowanie inwestorów widoczne w trakcie book-building’u. Już w pierwszym dniu popyt kilkakrotnie przewyższał liczbę oferowanych akcji. Dziękujemy wszystkim inwestorom za okazane nam zaufanie. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania rynku wobec naszej spółki i jak najlepiej realizować przyjętą strategię rozwoju” - mówi Jacek Kosiec, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

Zobacz także: Creotech Instruments rusza z ofertą publiczną. Co warto wiedzieć o polskiej spółce z branży technologii kosmicznych 

Środki na opracowanie satelity i rozbudowę HyperSat

Creotech pozyskane środki zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój. Około 8,8 mln zł (ok. 77% pozyskanych środków) posłuży finansowaniu wkładu własnego do projektu badawczo-rozwojowego mikrosatelity EagleEye. Pozwolą też one spółce podnieść na najwyższy poziom rozwoju technologii platformy mikrosatelitarnej HyperSat w celu stworzenia własnej oferty modułowych platform satelitarnych.

Pozostałe środki pozwolą zakupić trzecią linię produkcyjną do montażu elektroniki i rozwinięciu zespołu sprzedażowego.

„Pozyskany kapitał umożliwi nam jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Powodem do dumy jest dla nas także tak mocny udział naszych pracowników w objęciu emisji, bowiem to potwierdza, że udało nam się zbudować firmę, w którą wierzą jej pracownicy i się z nią identyfikują” – dodaje Jacek Kosiec.

Zobacz także: Creotech Instruments opublikowała memorandum i rozpoczyna publiczną emisję akcji o wartości do 2,5 mln euro 

Debiutu na NewConnect możliwy jeszcze w tym roku

Przydział akcji nowej emisji nastąpi do 20 kwietnia. Następnym krokiem będzie debiut na rynku NewConnect.

Spółka zamierza rozpocząć przygotowania do wejścia na giełdę po zamknięciu oferty i dokonaniu przydziału akcji.

Planowany termin debiutu to III kwartał tego roku.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r. 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.