Bardzo udany debiut Legimi na NewConnect. Kurs +29% na początku pierwszej sesji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 kwi 2021, 12:07

Bardzo udany debiut Legimi na NewConnect. Kurs +29% na początku pierwszej sesji

W środę, 14 kwietnia wystartowały długo oczekiwane notowania akcji Legimi, pioniera na polskim rynku e-książki. Kurs akcji w pierwszej godzinie sesji wzrósł o 29%.

Kurs akcji Legimi wzrósł do 31 zł, czyli o 29,17% powyżej ceny odniesienia równej 24 zł. Debiut spółki był oczekiwany od kilku lat. Wcześniej bowiem Legimi przeprowadziło kilka ofert publicznych, głównie obligacji, ale też akcji. Zapowiedziało też plan wejścia na NewConnect na w połowie 2018 r Ostatecznie, po wielu przesunięciach, spółka została dopuszczona do obrotu na początku kwietnia tego roku.

Legimi jest 8. spółką debiutującą na rynku NewConnect w tym roku i drugą spoza branży gamingowej.

Zobacz także: „Debiut jest elementem naszej długofalowej strategii prowadzenia relacji inwestorskich i budowania wartości spółki” - relacja czatu z prezesem zarządu Legimi 

Lider rynku e-booków w Polsce

Legimi, jest jednym z liderów oraz pionierem polskiego rynku e-książki. Oferuje w modelu subskrypcyjnym dostęp do biblioteki cyfrowej. Spółka wprowadziła system opłat abonamentowych za dostęp do e-booków jako pierwszy podmiot na polskim rynku. Udoskonaliła też standard obsługi klienta wprowadzając szereg udogodnień m.in. takich jak czytanie na wielu urządzeniach, czy też możliwość płynnego przełączania się pomiędzy e-bookiem a audiobookiem. Usługi Legimi oferowane są też przez wszystkich operatorów telefonii komórkowej.

Spółka wykazała w 2020 r. przychody w wysokości ponad 32 mln zł co oznacza wzrost o 84% rok do roku. Zysk netto wyniósł 2,1 mln zł (trzykrotny wzrost w porównaniu do 2019 r.), Zaś liczba klientów zwiększyła się o 73% do 120 tysięcy.

„Nasz biznes niezwykle dynamicznie się rozwija, systematycznie zwiększamy przychody, liczbę klientów, a także konsekwentnie obniżamy zadłużenie. Jesteśmy jednym z liderów na polskim rynku e-książki, dodatkowo rozwijamy się na rynku niemieckim” - mówi Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi

Legimi koncentruje się na rynku polskim, ale, po akwizycjach, rozwija też działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.

Zobacz także: Już niedługo na NewConnect zadebiutuje Legimi, pionier na polskim rynku e-książki 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.